MENU
12.11.2022

12. 11. 2022: 52. výlet turistického kroužku

"Po stopách Karla Hynka Máchy v kraji Podbezdězí" = Bělá pod Bezdězem.

     Na třetím výletu v měsíci listopadu se sešla parta 20 turistů a nezklamalo je ani chladnější počasí a mlha po celý den. Po příjezdu autobusem na bělské náměstí jsme se vydali k místnímu zámku Valdštejnů, kde se nás ujal průvodce p. Müller a provedl nás doslova od "sklepa po půdu." Prohlédli jsme si celý zdejší zámek a dozvěděli jsme se i o známých osobnostech města a blízkého okolí - romantický básník K. H. Mácha, loupežník Babinský, herec Trégl, dirigent Disman, herec a výtvarník Weigel aj. Zámek byl v minulosti sídlem dětské textilní manufaktury v dobách vlády královny Marie Terezie (2. polovina 18. století) a také vyhlášené lesnické školy (dnes sídlí v Trutnově).

     Poté jsme se vydali do jídelny a cukrárny u Masarykova náměstí, kde jsme společně poobědvali. Paní učitelka Tyšerová zde všem objednala výborné domácí kynuté koláče. Po obědě následovala prohlídka centra Bělé - zdejší škola, zbytky středověkého opevnění s Českou bránou, radnice s českým metrem a okolní uličky. Následně jsme se šli ještě projít kolem rybníků a koupaliště pod náměstím.

     Na zpáteční cestě jsme se opět zastavili v jídelně a cukrárně na něco sladkého. Po sladké tečce jsme dorazili na autobus a odjeli zpět do Mladé Boleslavi.

 

                       průvodci Jan Trávnický a Jana Tyšerová 


Chystané akce

od 9. 12. 2022: Zahájení bruslení 1., 2. a 3. třídy

tělesná výchova - výuka bruslení, Zimní stadion Mladá Boleslav,