MENU
12.05.2023

12. 5. 2023 Dopravní soutěž: 1. a 2. stupeň ZŠ

Postup do krajského kola v dopravní soutěži

     Oblastní kolo Středočeského kraje pro ORP Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště. Vyhlašovatel soutěže: Ministerstvo dopravy – BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž.

     V pátek 12. května 2023 se na Dětském dopravním hřišti při naší škole uskutečnilo každoroční okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů pořádané organizací BESIP.

     Naše škola do soutěže registrovala obě kategorie, takže „Osmičku“ reprezentovali zástupci jak prvního stupně, tak i druhého. Na mladé cyklisty čekaly teoretické i praktické výzvy Dopravní soutěže. Žáci se tak postupně museli vypořádat v teoretické části s písemným testem pravidel provozu na pozemních komunikacích a v praktické části soutěže pak s jízdou po dopravním hřišti podle pravidel provozu, jízdou zručnosti na jízdním kole a zásadami poskytování první pomoci.

     A zástupcům 8. ZŠ se vedlo skvěle. V kategorii druhostupňových cyklistů obsadila „Osmička“ skvělé čtvrté místo. Ještě lépe si pak vedli cyklisté z prvního stupně, kteří ve své kategorii zvítězili a zaslouženě postoupili do krajského kola, které se uskuteční v pondělí 5. června 2023 rovněž na DDH v Mladé Boleslavi.

     Naši mladí cyklisté tak skvěle navázali na loňský úspěšný rok, kdy v Dopravní soutěži zástupci z „Osmičky“ pod vedením Mgr. Vlasty Buršíkové vybojovali druhé, respektive třetí místo.

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2022/2023 I. Kategorie: 1. místo (Marta Garmatii, Marta Petrii, Tomáš Ulman a Vadym Vanhaber)

II. kategorie: 4. místo (Vita Dmytrenko, Adéla Firbachová, Filip Korselt a Tomáš Plesar)

Všem našim úspěšným reprezentantům gratulujeme!

 

                    Mgr. Josef Zdobinský, garant soutěže


Chystané akce

Od 11. 9. 2023 výuka plavání na 1. stupni ZŠ

rozšířená výuka tělesné výchovy, Městský bazén na Štěpánce v Mladé Boleslavi