MENU
07.10.2020

17. 10. 2020: 42. výlet turistického kroužku

v sobotu 17. října 2020 se uskuteční první výlet 6. ročníku turistického kroužku, kdy navštívíme krajinu pod hradem Trosky i samotnou zříceninu. Téma: „Za symbolem Českého ráje“ = Malechovice, Roveň, Nebákov, Žďár, Slatějov, Troskovice, Trosky, Křenovy, Svitačka, Mladějov.

            Z Mladé Boleslavi přijedeme do železniční stanice Malechovice a odtud se vydáme přes Roveň k oblíbenému letovisku Nebákov v údolí potoka Žehrovky. Po odpočinku a svačině se vydáme k osadám Žďár a Slatějov a do Troskovic. Hlavní atrakcí výletu bude zřícenina hradu Trosky na vyvřelé sopce. Zpáteční cesta do Mladé Boleslavi bude vedena osadou Křenovy a chatovou vesničkou Dolní mlýn na nádraží do Mladějova.

Sraz: v 8.30 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Malechovice. Odjezd v 8.46 hod. Návrat: v 17.13 hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: ROUŠKU + antibakteriální gel (dle svého uvážení), svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné – vlak, vstup na zříceninu Trosky, případné občerstvení po cestě. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

 

S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová

Chystané akce

7. 10. 2020: Výuka miniházené na 1. stupni ZŠ

Program hodin tělesné výchovy s výukou miniházené - trenér p. Radovan Kábrt.