MENU
24.02.2023

20. - 24. 2. 2023 Lyžařský výcvik 7.B a výběru žáků z 8.ABC

V pondělí 20. února 2023 se třída 7. B doplněná o žáky osmých ročníků vypravila na lyžařský výcvik do Pasek nad Jizerou. 
     Ihned po ubytování na horské chatě Kazdice jsme začali s lyžařským výcvikem. Všichni žáci prošli základní lyžařskou průpravou, při které se rozřadili do tří družstev – začátečníci, pokročilí a lyžaři.
      V úterý nás bohužel překvapila nepříjemná změna počasí, kdy prakticky celý den propršel. V dopoledním programu jsme přesto lyžovali a všichni včetně začátečníků již zkusili i sjezdovky a vleky areálu v Pasekách. Odpoledne jsme pak podnikli pěší výlet po okolí a vystoupali jsme až k rozhledně Štěpánka.
     V dalších dnech se podmínky pro lyžování opět zlepšily, a tak žáci znovu mohli nazout lyže. Ve čtvrtečním odpoledni rovněž všichni vyzkoušeli závod ve slalomu. Rovněž bylo postaráno i o večerní zábavu. Pan učitel Hoffman účastníky lyžařského výcviku navlékl do triček speciálně vyrobených pro výcvik a měl pro ně několik zajímavých přednášek o lyžování. Paní učitelka Kyptová a paní asistentka Vaněčková pak žáky poučily o zdravovědě na sjezdovkách a žáci si do svých mobilů stáhli i důležitou aplikaci Záchranka. Ve čtvrtek pak pan učitel Zdobinský mladým lyžařům pověděl něco o Jizerských horách a Krkonoších a připravil jim ke zopakování i Kahoot. Poslední čtvrteční večer pak patřil talentu, kdy každý pokoj vystoupil s nějakou scénou, kterou pak všichni instruktoři bodově hodnotili. A poté přišla i dlouho očekávaná diskotéka.
     Pátek už patřil přípravám k odjezdu, kdy žáci i instruktoři vyklidili své pokoje. Pan učitel Hoffman pak odjel vrátit skipasy a zbytek se vydal na procházku po okolí chaty Kazdice. Při ní žáci dostali za úkol postavit ze sněhu sněhuláky či jiné sněhové výtvory. Celý povedený lyžařský výcvik byl zakončen slavnostním vyhlášením vítězů závodu ve slalomu. Odpoledne po obědu se pak odjelo domů. Naštěstí se lyžařský výcvik obešel bez úrazu.

 

                    Mgr. Josef Zdobinský

 


Chystané akce

od 18. 2. 2023 Termíny výletů turistického kroužku

termíny ve 2. pololetí školního roku 2022/2023

od 10. 3. do 19. 5. 2023 Výuka plavání: třídy 1.A a 1.B

rozšířená výuka tělesné výchovy, Městský bazén na Štěpánce v Mladé Boleslavi

22. - 31. 3. 2023 Dopravní výchova: 1. - 9. ročník

Besedy se specialistou projektů silniční bezpečnosti

1. 4. 2023 Výlet turistického kroužku

56. výlet turistického kroužku: „Sellnerovou stezkou do Katusic“ = nádraží a muzeum Sudoměř, Sellnerova stezka, nádraží Skalsko, Přírodní park Zadní Hrádek, Spikaly, Katusice.