MENU
20.10.2022

20. 10. 2022 Exkurze do Prahy: 5. ročník

Exkurze na Pražském hradě očima žáků 5.B
Ráno jsme se setkali u Bondy, v 8:00 jsme nasedli na vlak a v 9:38 jsme dorazili na Masarykovo nádraží. Potom jsme chvilku šli a došli jsme ke stanici metra Můstek. Čekali jsme déle, jelikož první metro bylo přeplněné. Dorazili jsme do stanice Hradčanská, došli jsme k Pražskému hradu, prošli bezpečnostní kontrolou a šli na prohlídku hradu.
Měli jsme průvodkyni a ta strašně zajímavě vyprávěla. Dozvěděli jsme se, proč se Jelení příkop jmenuje Jelení – protože za vlády Rudolfa II. tam dovezli jeleny. Byli jsme ještě v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava a ve Zlaté uličce. Bylo to báječné a prohlídka byla hezká.
Cestou zpátky jsme šli přes Karlův most. Viděli jsme sochu Bruncvíka a sv. Jana Nepomuckého. Pak jsme šli k orloji. U orloje jsme si koupili trdelník. Zjistili jsme, že tam, kde bylo popravenou 27 českých pánů, je 28 křížů.
Šli jsme a šli a došli jsme na začátek Královské cesty k Prašné bráně a cesta byla skoro u konce. Zpátky jsme nejeli metrem, ale už jenom vlakem. Ve vlaku jsme hráli „Jméno, zvíře, jídlo, rostlina…“.
Naneštěstí vlak nejel k Bondy, ale jen na hlavní nádraží a odtamtud každý pokračoval sám. Tady to končí, výlet se mi moc líbil.


Autoři: Karolína Plintovičová, Aneta Sochová, Marta Garmatii, Marta Petrii, Yevhenii Sliusar


Chystané akce

od 9. 12. 2022: Zahájení bruslení 1., 2. a 3. třídy

tělesná výchova - výuka bruslení, Zimní stadion Mladá Boleslav,