MENU
22.10.2022

22. 10. 2022: 51. výlet turistického kroužku

Druhý výlet turisťáku v tomto školním roce byl naplánován jako procházka za divokými koňmi a pratury u Milovic na Nymbursku a měli jsme dojít na vlak nebo autobus do Všejan. Bohužel po příjezdu do Milovic se rozpršelo a tak jsme stihli jen navštívit místní informační centrum. Chtěli jsme se schovat do cukrárny a krátce přečkat déšť. Bohužel se docela rozpršelo a tak jsme po společné domluvě vyrazili zpět na nádraží a odjeli přes Lysou nad Labem do Nymburka.

V Nymburce byl prostor na prohlídku města a návštěvu cukrárny na náměstí Přemyslovců. Navštívili jsme a prohlédli si tak skoro celé centrum královského města: vodní příkopy Velké a Malé Valy, Městskou vodárnu, labské nábřeží u Hrabalovy vily (focení u lavičky s oblíbenými kočkami našeho spisovatele Bohumila Hrabala) nedaleko Postřižinského pivovaru, procházka po Zálabí ke Starému Labi (slepá ramena řeky v parku), cesta kolem vodní elektrárny ke středověkým hradbám.

Nakonec se nám vyčasilo a udělalo se i pěkné počasí. Výlet přilákal 18 turistů a přesun trasy znamenal jen "pouhých" 5 km procházky.

Průvodci Jan Trávnický a Jana Tyšerová


Chystané akce

od 9. 12. 2022: Zahájení bruslení 1., 2. a 3. třídy

tělesná výchova - výuka bruslení, Zimní stadion Mladá Boleslav,