MENU
20.03.2018

22. výlet TK "Za jarní přírodou do Pekla" - Česká Lípa, údolí Peklo, Zahrádky

V neděli 18. března 2018 se uskutečnil 22. výlet turistického kroužku a to na téma „Za jarní přírodou do Pekla.“ Jarní probouzení přírody bylo přerušeno dalším nástupem „Paní Zimy,“ kdy jsme se probudili do tzv. ledového dne, přesto se sešlo 28 turistů.

Jako obvykle začal turisťák ráno na železniční stanici Mladá Boleslav – město a odjeli jsme směrem na Českou Lípu. Navštívili jsme severočeské město Českou Lípu, kde jsme se podívali k vodnímu hradu Lipý u řeky Ploučnice a zastavili se hned v cukrárně Justin. Po krátkém mlsacím zastavení pokračoval pochod na náměstí, k Vlastivědnému muzeu a galerii, které sídlí v bývalém augustiánském klášteře a zpět k řece Ploučnici.

Turistická červená stezka nás zavedla k Robečskému potoku, kde začíná národní přírodní rezervace Peklo. Přes čtyři kilometry dlouhé údolí je lemováno pískovcovými skalami, převisy, jeskyňkami a skalními byty. Zejména děti byly nadšené ze skalního tunelu a dřevěných chodníků a lávek, které celé údolí protínají. Během pochodu jsme hledali první jarní bledule zasypané ve sněhu. Výlet byl zakončen v městečku Zahrádky, kde jsme si u osady Karba prohlédli typické dřevěné roubenky českého pohraničí, železniční viadukt (trať Česká Lípa – Úštěk – Litoměřice) a zámek s anglickým parkem. Poté jsme se vydali k místnímu nádraží a odjeli zpět do České Lípy k přestupu na osobní vlak na Mladou Boleslav.

 

Mgr. Jan Trávnický 


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.