MENU
23.04.2018

23. výlet TK: „Za krásami Českého ráje.“

V sobotu 14. dubna 2018 se uskutečnil další výlet turistického kroužku. Tentokrát jsme otevřeli a zahájili jarní sezónu v Českém ráji nedaleko Turnova, kde jsme vystoupili na nádraží v Dolánkách a vydali se směrem do Betlémských a Klokočských skal k zřícenině hradu Rotštejna.

První zastavení byla Dům přírody, Dlaskův statek a jez na řece Jizeře v Dolákách. Po krátkém odpočinku jsme se vydali na druhý břeh Jizery k hostinci a tábořišti Zrcadlová koza. Odtud jsme vystoupali k obci Záholice a po červené turistické se vydali po Naučné stezce Klokočské skály. Krásná jarní procházka v probouzejícím se lese a pískovcová skalní města nás okouzlovala po celý dnešní výlet. Překrásné výhledy na Ještěd, Suché skály, vrch Kozákov (Ještědsko – kozákovský hřbet), vršky Jizerských hor a Krkonoš byly v dnešním slunečném dni fascinující.

Třešinkou na dortu byla návštěva zříceniny hradu Rotštejna, kde byla zahájena turistická sezóna v tomto roce. Kulturní program zaujal nejen děti i dospělé: shlédli jsme divadelní vystoupení pohádky Jak loupežník z Podrotštejna Dobrotu sekal a co z toho všechno vzešlo, dozvěděli se na prohlídce o historii hradu (skalní hrad ze 13. století založený rodem Markvarticů), děti si zatančili na šlechtické hostině a nakonec jsme si prohlédli výstavu historického oblečení z 13. až 15. století (období románského a gotického umění a kultury).

Na zpáteční cestě si zejména děti prohlédli jeskyni Postojnu, která je největší jeskyně v CHKO Český ráj. Má sice malý a nízký vchod, ale velký vnitřní prostor. Zeleným dolem jsme došli do osady Mimoň, kde jsme nasedli do autobusu a dojeli k železničnímu nádraží v Turnově a k rychlíku do Mladé Boleslavi.

Pěknou jarní pohodu přejí průvodci Jan Trávnický a Václava Vostalová


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.