MENU
23.04.2018

23. výlet TK: „Za krásami Českého ráje.“

V sobotu 14. dubna 2018 se uskutečnil další výlet turistického kroužku. Tentokrát jsme otevřeli a zahájili jarní sezónu v Českém ráji nedaleko Turnova, kde jsme vystoupili na nádraží v Dolánkách a vydali se směrem do Betlémských a Klokočských skal k zřícenině hradu Rotštejna.

První zastavení byla Dům přírody, Dlaskův statek a jez na řece Jizeře v Dolákách. Po krátkém odpočinku jsme se vydali na druhý břeh Jizery k hostinci a tábořišti Zrcadlová koza. Odtud jsme vystoupali k obci Záholice a po červené turistické se vydali po Naučné stezce Klokočské skály. Krásná jarní procházka v probouzejícím se lese a pískovcová skalní města nás okouzlovala po celý dnešní výlet. Překrásné výhledy na Ještěd, Suché skály, vrch Kozákov (Ještědsko – kozákovský hřbet), vršky Jizerských hor a Krkonoš byly v dnešním slunečném dni fascinující.

Třešinkou na dortu byla návštěva zříceniny hradu Rotštejna, kde byla zahájena turistická sezóna v tomto roce. Kulturní program zaujal nejen děti i dospělé: shlédli jsme divadelní vystoupení pohádky Jak loupežník z Podrotštejna Dobrotu sekal a co z toho všechno vzešlo, dozvěděli se na prohlídce o historii hradu (skalní hrad ze 13. století založený rodem Markvarticů), děti si zatančili na šlechtické hostině a nakonec jsme si prohlédli výstavu historického oblečení z 13. až 15. století (období románského a gotického umění a kultury).

Na zpáteční cestě si zejména děti prohlédli jeskyni Postojnu, která je největší jeskyně v CHKO Český ráj. Má sice malý a nízký vchod, ale velký vnitřní prostor. Zeleným dolem jsme došli do osady Mimoň, kde jsme nasedli do autobusu a dojeli k železničnímu nádraží v Turnově a k rychlíku do Mladé Boleslavi.

Pěknou jarní pohodu přejí průvodci Jan Trávnický a Václava Vostalová


Chystané akce
24.10.2018 Exkurze do Planetária

Planetárium v Praze je každoročním cílem našich žáků 4. a 5. tříd.

24.10.2018 Fotografování prvňáčků

Nový kolektiv, noví kamarádi, paní učitelka. To vše je nutné zachytit pro časy budoucí.

25.10.2018 Návštěva 9.A v ISŠ Na Karmeli

Prohlídka Integrované střední školy Na Karmeli čeká na žáky 9.A ve čtvrtek 25.10.2018.