MENU
01.10.2018

27. výlet TK: "Do Lužických hor za sv. Zdislavou"

V neděli 16. září 2018 byl započat 4. ročník turistického kroužku na 8. ZŠ Mladá Boleslav. První výlet nového školního roku byl namířen do Jablonného v Podještědí v Libereckém kraji.
Malebný kraj kolem Jablonného v Podještědí, historického městečka ležícího mezi Lužickými horami a Ještědským hřbetem, ukrývá množství pozoruhodných míst. Naše skupina po příjezdu vlakem navštívila infocentrum a doslova vybrala turistické vizitky. První zastavení bylo na vyhlídkové věži bývalého kostela Narození Panny Marie. Následovala přední barokní stavba ve střední Evropě - Bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy, kde se nachází i hrob této světice. Z vyprávění pana faráře se děti dozvěděly i několik zajímavostí  ze života patronky místního kraje a jejího manžela Havla z Lemberka.

Poté jsme se vydali po turistické stezce k zámku Lemberk. Zastávkou nám byla Zdislavina studánka, odkud se brala voda k léčbě potřebných a nemocných.

Posledním cílem výletu byl majestátní zámek Lemberk, který vznikl na místě gotického hradu ze 13. století. Zpáteční cesta ubíhala již rychle a všichni se rádi občerstvili v místní cukrárně.

Průvodci Jan Trávnický a Vendulka Vostalová

 


Chystané akce

2.5.2019 ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Zápis do mateřské školy proběhne dne 2.5.2019 odpoledne od 14 do 16 hodin.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor. 

18. a 19.4. - prázdniny a svátek

Ve čtvrtek 18.4.2019 mají žáci velikonoční prázdniny, výuka neprobíhá a zároveň je přerušen provoz MŠ a ŠD. 

Volna - květen

V měsíci květnu bude volno pouze o státních svátcích - 1.5. a 8.5.2019. Ředitelské volno není.

23.4.2019 třídní schůzky

V úterý 23.4. se konají třídní schůzky.