MENU
01.10.2018

27. výlet TK: "Do Lužických hor za sv. Zdislavou"

V neděli 16. září 2018 byl započat 4. ročník turistického kroužku na 8. ZŠ Mladá Boleslav. První výlet nového školního roku byl namířen do Jablonného v Podještědí v Libereckém kraji.
Malebný kraj kolem Jablonného v Podještědí, historického městečka ležícího mezi Lužickými horami a Ještědským hřbetem, ukrývá množství pozoruhodných míst. Naše skupina po příjezdu vlakem navštívila infocentrum a doslova vybrala turistické vizitky. První zastavení bylo na vyhlídkové věži bývalého kostela Narození Panny Marie. Následovala přední barokní stavba ve střední Evropě - Bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy, kde se nachází i hrob této světice. Z vyprávění pana faráře se děti dozvěděly i několik zajímavostí  ze života patronky místního kraje a jejího manžela Havla z Lemberka.

Poté jsme se vydali po turistické stezce k zámku Lemberk. Zastávkou nám byla Zdislavina studánka, odkud se brala voda k léčbě potřebných a nemocných.

Posledním cílem výletu byl majestátní zámek Lemberk, který vznikl na místě gotického hradu ze 13. století. Zpáteční cesta ubíhala již rychle a všichni se rádi občerstvili v místní cukrárně.

Průvodci Jan Trávnický a Vendulka Vostalová

 


Chystané akce

3.1. a 4.1. - Ředitelské volno

Ve dnech 3.1. a 4.1.2018 bude mít naše škola ředitelské volno. V MŠ bude přerušen provoz.

18.12. a 21.12.2018 Změny v rozvrzích

V předvánočním období dochází k některým změnám v rozvrzích žáků, týkajících se rozsahu výuky. Tyto změny jsou vázány na projekty, které v tomto období škola uskutečňuje.

18.12.2018 Vánoční jarmark

Zveme všechny rodiče a příznivce naší školy na již tradiční akci Vánoční jarmark.