MENU
01.10.2018

27. výlet TK: "Do Lužických hor za sv. Zdislavou"

V neděli 16. září 2018 byl započat 4. ročník turistického kroužku na 8. ZŠ Mladá Boleslav. První výlet nového školního roku byl namířen do Jablonného v Podještědí v Libereckém kraji.
Malebný kraj kolem Jablonného v Podještědí, historického městečka ležícího mezi Lužickými horami a Ještědským hřbetem, ukrývá množství pozoruhodných míst. Naše skupina po příjezdu vlakem navštívila infocentrum a doslova vybrala turistické vizitky. První zastavení bylo na vyhlídkové věži bývalého kostela Narození Panny Marie. Následovala přední barokní stavba ve střední Evropě - Bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy, kde se nachází i hrob této světice. Z vyprávění pana faráře se děti dozvěděly i několik zajímavostí  ze života patronky místního kraje a jejího manžela Havla z Lemberka.

Poté jsme se vydali po turistické stezce k zámku Lemberk. Zastávkou nám byla Zdislavina studánka, odkud se brala voda k léčbě potřebných a nemocných.

Posledním cílem výletu byl majestátní zámek Lemberk, který vznikl na místě gotického hradu ze 13. století. Zpáteční cesta ubíhala již rychle a všichni se rádi občerstvili v místní cukrárně.

Průvodci Jan Trávnický a Vendulka Vostalová

 


Chystané akce

Dílničky pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

17.2. až 22.2.2019 Lyžařský kurz

V neděli 17.2. odjíždí naši žáci na lyžařský kurz.

27.2.2019 Den otevřených dveří

Zveme všechny do naší školy. Škola bude pro Vás otevřena dopoledne i odpoledne.

5.3.2019 Pomáháme s kouzly - 5. dílnička pro předškoláky

Co se skrývá pod názvem v pořadí již 5. dílničky pro předškoláky?