MENU
10.12.2018

29. výlet TK: "Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti" - Dolní Bousov, Kost a Libošovice.

           V sobotu 24. listopadu 2018 se konal třetí podzimní výlet, kdy jsme podpořili akci Klubu českých turistů – „6. podzimní setkání turistů Středočeské oblasti.“

Po příjezdu vlaku do Dolního Bousova jsme se vydali k místnímu infocentru u kostela sv. Kateřiny, kde proběhla registrace turistů a získali jsme potřebné materiály k chystanému pochodu. Vybrali jsme si jedenácti kilometrovou variantu náročnosti. Po prohlídce městečka Dolní Bousov jsme vyšli po naučné stezce kolem Červenského rybníka směrem k osadě Šlejferna u hlavní silnice Mladá Boleslav – Jičín. Podzimní krajina, vypouštěné rybníky a vodní ptactvo zaujaly naši pozornost. Po krátkém zastavení a ohřátí v hospůdce U zvoničky ve Střehomi, jsme se zastavili u místního pohádkového mlýna a zavzpomínali na pohádku S čerty nejsou žerty. Na konci osady Rašovec jsme vstoupili do romantického kaňonovitého údolí Plakánek, lemovaném pískovcovými skalami, kterým protéká potok Klenice. Na konci Plakánku se nám otevřel pohled na nejzachovalejší gotický hrad v ČR – Kost. Samozřejmě na Kosti nechyběla ani prohlídka hradu.

Další cesta z Kosti vedla Prokopským údolím do Libošovic, kde jsme svoje putování ukončili a převzali pamětní dary za absolvování výletu. Zajímavé pro žáky bylo setkání s představiteli Klubu českých turistů a spoustou letitých členů. Nechyběla ani absolventská vizitka pochodu a spousta razítek do turistických deníčků. Po občerstvení a odpočinku jsme se vydali k místnímu nádraží a odjeli zpět do Mladé Boleslavi. Zpáteční cesta nám příjemně utíkala a čas jsme vyplnili společným plánováním dalších výletů v roce 2019.

Průvodci Jan Trávnický a Vendulka Vostalová


Chystané akce

1.7. - 4.7.2019 Prázdninový provoz MŠ

Přijímáme děti z naší MŠ a MŠ Čtyřlístek na prázdninový provoz.

Kam jít v měsíci červnu?

Některé zajímavé akce pro žáky i rodiče, které nabízí naše město. 1. Dětský den, 2. Festival IQ play, 3. Metalové sympozium, 4. Olympijský běh

17.6.2019 Osmičky jdou na festival

Osmé třídy navštíví slavnostní zahájejí filmového festivalu.

18.6.2019 Jak vycvičit draka 3

Žáci prvních až třetích tříd uvidí v rámci filmového festivalu snímek Jak vycvičit draka 3.

18.6.2019 Učíme se jinak - poslední projektový den

Závěrečný projektový den čeká na žáky druhého stupně naší školy. 

18.6.2019 Obhajoba závěrečných prací deváťáků

Žáci deváté třídy ukončí celoroční projekt Učíme se jinak prezentací svých prací před vedením školy, svými vedoucími týmů a samozřejmě i před svými spolužáky.

Školní výlety 17.6. - 21.6.2019

V tomto týdnu čekají naše žáky poslední školní výlety. Budou to:

20.6.2019 Informativní schůzky rodičů a učitelů

Zveme všechny rodiče na další pravidelnou informativní schůzku, která proběhne ve čtvrtek 20.6.2019.

22.6.2019 - poslední výlet turistického kroužku

V sobotu 22. června 2019 se uskuteční poslední výlet turistického kroužku tohoto školního roku, kdy navštívíme Mělnicko. Téma: „Hurá na Kokořín:“ Kanina, hrad Kokořín, Kokořínský důl, Kaninský důl, zřícenina Nedamy, Sedlec, Mšeno.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor.