MENU
15.06.2019

36. výlet TK

V sobotu 22. června 2019 se uskuteční poslední výlet turistického kroužku tohoto školního roku, kdy navštívíme Mělnicko. Téma: „Hurá na Kokořín:“ Kanina, hrad Kokořín, Kokořínský důl, Kaninský důl, zřícenina Nedamy, Sedlec, Mšeno. 

 Z Mladé Boleslavi přijedeme do železniční stanice Kanina a odtud se vydáme k obci. Budeme procházet krásnou přírodou CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Přes Kokořínský Důl přijdeme k hradu Kokořín, kde bude i prohlídka této romanticky přestavěné památky. Další zastavení nás čeká na zřícenině skalního hradu Nedamy. Zpáteční cesta nás dovede přes Sedlec do městečka Mšeno. Všechny účastníky jistě potěší výborná zmrzlina u kostela. Ze Mšena se vrátíme zpět vlakem do Mladé Boleslavi.

Sraz: v 8.15 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Kanina. Odjezd v 8.29 hod. Návrat: v 17.29 hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné – vlak, vstup do hradu Kokořín (dítě 40,- Kč, dospělý 80,- Kč), případné občerstvení po cestě. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

Příloha

Chystané akce

2.9.2019 Začíná první školní týden

Prázdniny pomalu končí a škola se již na Vás těší. Jak to bude vypadat v prvním školním týdnu? Čtěte dále.