MENU
11.10.2019

37. výlet Turistického kroužku: "Putování po Svatojiřském lese"

V sobotu 14. září 2019 se uskutečnil první výlet turistického kroužku v novém školním roce 2019/2020. Zahájili jsme již pátý ročník našeho společného putování. První výlet byl směřován do Svatojiřského lesa na hranici okresů Mladá Boleslav a Nymburk. Téma: "Putování Svatojiřským lesem" - trasa Všejany, Svatojiřský les, rybník Jívák, Loučeň, Vlkava a Čachovice.

            Z Mladé Boleslavi jsme přijeli do železniční stanice Všejany a odtud jsme se vydali k Svatojiřskému lesu za nymburskou silnicí. První zastávkou byla lesní chatová osada a rybník Jívák. Po odpočinku a občerstvení jsme pokračovali lesem dále na Loučeň. V Loučeni jsme si prohlédli zámecký park se spoustou labyrintů a někteří zájemci navštívili i interiéry zámku – sídlo knížat Thurn – Taxis. Sladkou tečkou byly loučeňské cukrárny. Zpáteční cesta výletu nás dovedla přes Jívák, Vlkavu k nádraží v Čachovicích, odkud jsme ojeli vlakem zpět do Mladé Boleslavi. Po celý výlet nás provázelo krásné sluneční počasí a příjemná atmosféra.

Mgr. Jan Trávnický


Chystané akce

V příloze najdete rozvrh 2. stupně pro příští týden od 8.6. do 12.6.2020.

18.06.2020 Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat  ve čtvrtek 18.6.2020 od 15.30 v kmenových učebnách budoucích prvních tříd. Účast je velmi důležitá.