MENU
04.10.2019

38. výlet turistického kroužku: "Putování kolem podtroseckých rybníků"

38. výlet turistického kroužku: "Putování kolem podtroseckých rybníků" - Malechovice, Podsemínský mlýn, Semín, rybníky Věžák, Krčák, Vidlák, Hrudka a Rokytnický, Borek pod Troskami. Zapojení do celoročního projektu žáků 1. a 2. stupně ZŠ - téma "Voda." Spolupráce s KČT Mladá Boleslav - oslavy 100 let založení.

Z Mladé Boleslavi přijedeme do železniční stanice Malechovice a odtud se vydáme k Podsemínskému mlýnu u potoka Žehrovky. Budeme procházet krásnou přírodou CHKO Český ráj. Přes osadu Semín se dostaneme k soustavě podtroseckých rybníků. Zpáteční cestou půjdeme naučnou stezkou Podtrosecká údolí do Borku pod Troskami. Zájemci mohou navštívit místní Motomuzeum. Zpáteční cesta do Mladé Boleslavi bude z nádraží Borek pod Troskami

Sraz: v 8.35 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Malechovice. Odjezd v 8.48 hod. Návrat: v 17.29 hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné – vlak, vstup do Motomuzea v Borku pod Troskami, případné občerstvení po cestě. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

Průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová.

Chystané akce

27. 2. 2020 Další odpolední dílnička pro přeškoláky

8. ZŠ Mladá Boleslav pořádá pro předškoláky odpolední dílničky zaměřené na zvykání a přípravu do školy. V dílničkách si děti hravou formou vyzkouší uvolňování ruky, pravolevou orientaci, matematické představy, aj.

26. 2. 2020 Program enviromentální výchovy: "Proč ptáci zpívají, jak ptáci zpívají"

Beseda ekologické výchovy z Mělníka pro žáky 7. a 9. ročníku.

26. 2. 2020: Besedy s Městskou policií pro žáky 1. stupně

"(Ne)bezpečný internet, Bezpečné chování I. a II."

27. 2. 2020 "Hodina moderní chemie"

Tradiční akce spolupráce se studenty Vysoké školy chemicko - technologické (VŠCHT) v Praze - Dejvicích.

27. 2. 2020 Anglické divadlo The Onlines

Zpestření výuky pro žáky 2. stupně ZŠ a rozšíření si slovní zásoby s kulturním zážitkem.

25. 3. 2020 Jarní jarmark

prodejní výstava, kulturní vystoupení žáků školy, vítáme jaro.

28. 3. 2020: 42. výlet turistického kroužku - "Riegrovou stezkou do Semil"

Spálov, soutok Jizery a Kamenice, Riegrova stezka kolem Jizery, Bítouchov, Semily