MENU
14.10.2019

38. výlet turistického kroužku: "Putování kolem podtroseckých rybníků"

V neděli 13. října 2019 se konal druhý podzimní výlet, který se nesl v duchu spolupráce s Klubem českých turistů Mladá Boleslav. Tentokrát jsme se vydali vlakem do Malechovic u Sobotky a vydali se na tůru kolem podtroseckých rybníků - Věžák, Vidlák, Hrudka a Rokytnický. Zároveň jsme se aspoň malou měrou zapojili do celoročního projektu na téma "Voda."

Po spočítání všech zúčastněných turistů (38 z 8. ZŠ a 24 z KČT) se vydal konvoj směrem k Libošovicím a následně k Podsemínskému mlýnu u potoka Žehrovka. Po krátkém odpočinku a prohlídce osady jsme pokračovali Podtroseckým údolím k rybníku Věžák. Vzpomínali jsme cestou na nesmrtelnou letní komedii "Jak dostat tatínka do polepšovny," která se ve zdejším kraji natáčela. Cestou jsme obdivovali krásy Českého ráje - rostlinstvo, několik studánek, pískovcové skály, velké množství hub, živočichy. Prošli jsme trasu kolem rybníků Vidlák, Hrudka a Rokytnický a došli do Borku pod Troskami, kde se nám naskytl pohled nad dominantu kraje - zříceninu hradu Trosky. Protože byl nádherný slunečný den a dobrý čas, rozhodli jsme se prodloužit výlet do městečka Rovensko pod Troskami. S ostatními výletníky jsme se rozloučili v Borku u vlaku a pokračovali na Čechovu vyhlídku v Boreckých skalách. Závěr výletu jsme oslavili tradičně v cukrárně na rovenském náměstí. Zpáteční cestou vlakem jsme se kochali Českým rájem ze severní strany - hrady Tosky a Valdštejn, zámek Hrubá Skála, Hruboskalské skalní město, vrchy Kozákov, Tábor a Ještěd. V Turnově jsme přestoupili na rychlík a dojeli zpět do Mladé Boleslavi.

Průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová


Chystané akce

23. 11. 2019: 39. výlet turistického kroužku - "Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti"

Benešov u Prahy, Konopiště, Racek, Měsíční údolí, Poříčí nad Sázavou, Čerčany

7. 12. 2019: 40. výlet turistického kroužku - Polabský skanzen Přerov nad Labem

 Lysá nad Labem, Litol, Přerov nad Labem, Zájezd, Sedlčánky, Čelákovice - Jiřina

19. 11. 2019: Třídní schůzky a informace pro vycházející žáky

1. stupeň: od 15.00 h, 9. ročník a vycházející žáci: 15.00 h, 2. stupeň (6. až 8. ročník): od 15.30 h.

11. 10. 2019 Výuka miniházené

Od 11. 10. 2019 byl zahájen program hodin tělesné výchovy na 1. stupni s výukou miniházené s p. Radovanem Kábrtem.

11. 10. 2019 Výuka minibasketbalu

Od 11. 10. 2019 byl zahájen program hodin tělesné výchovy na 1. stupni s výukou minibasketbalu s p. Antonínem Zakonovem.