MENU
14.10.2019

38. výlet turistického kroužku: "Putování kolem podtroseckých rybníků"

V neděli 13. října 2019 se konal druhý podzimní výlet, který se nesl v duchu spolupráce s Klubem českých turistů Mladá Boleslav. Tentokrát jsme se vydali vlakem do Malechovic u Sobotky a vydali se na tůru kolem podtroseckých rybníků - Věžák, Vidlák, Hrudka a Rokytnický. Zároveň jsme se aspoň malou měrou zapojili do celoročního projektu na téma "Voda."

Po spočítání všech zúčastněných turistů (38 z 8. ZŠ a 24 z KČT) se vydal konvoj směrem k Libošovicím a následně k Podsemínskému mlýnu u potoka Žehrovka. Po krátkém odpočinku a prohlídce osady jsme pokračovali Podtroseckým údolím k rybníku Věžák. Vzpomínali jsme cestou na nesmrtelnou letní komedii "Jak dostat tatínka do polepšovny," která se ve zdejším kraji natáčela. Cestou jsme obdivovali krásy Českého ráje - rostlinstvo, několik studánek, pískovcové skály, velké množství hub, živočichy. Prošli jsme trasu kolem rybníků Vidlák, Hrudka a Rokytnický a došli do Borku pod Troskami, kde se nám naskytl pohled nad dominantu kraje - zříceninu hradu Trosky. Protože byl nádherný slunečný den a dobrý čas, rozhodli jsme se prodloužit výlet do městečka Rovensko pod Troskami. S ostatními výletníky jsme se rozloučili v Borku u vlaku a pokračovali na Čechovu vyhlídku v Boreckých skalách. Závěr výletu jsme oslavili tradičně v cukrárně na rovenském náměstí. Zpáteční cestou vlakem jsme se kochali Českým rájem ze severní strany - hrady Tosky a Valdštejn, zámek Hrubá Skála, Hruboskalské skalní město, vrchy Kozákov, Tábor a Ještěd. V Turnově jsme přestoupili na rychlík a dojeli zpět do Mladé Boleslavi.

Průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová


Chystané akce

V příloze najdete rozvrh 2. stupně pro příští týden od 8.6. do 12.6.2020.

18.06.2020 Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat  ve čtvrtek 18.6.2020 od 15.30 v kmenových učebnách budoucích prvních tříd. Účast je velmi důležitá.