MENU
14.10.2019

38. výlet turistického kroužku: "Putování kolem podtroseckých rybníků"

V neděli 13. října 2019 se konal druhý podzimní výlet, který se nesl v duchu spolupráce s Klubem českých turistů Mladá Boleslav. Tentokrát jsme se vydali vlakem do Malechovic u Sobotky a vydali se na tůru kolem podtroseckých rybníků - Věžák, Vidlák, Hrudka a Rokytnický. Zároveň jsme se aspoň malou měrou zapojili do celoročního projektu na téma "Voda."

Po spočítání všech zúčastněných turistů (38 z 8. ZŠ a 24 z KČT) se vydal konvoj směrem k Libošovicím a následně k Podsemínskému mlýnu u potoka Žehrovka. Po krátkém odpočinku a prohlídce osady jsme pokračovali Podtroseckým údolím k rybníku Věžák. Vzpomínali jsme cestou na nesmrtelnou letní komedii "Jak dostat tatínka do polepšovny," která se ve zdejším kraji natáčela. Cestou jsme obdivovali krásy Českého ráje - rostlinstvo, několik studánek, pískovcové skály, velké množství hub, živočichy. Prošli jsme trasu kolem rybníků Vidlák, Hrudka a Rokytnický a došli do Borku pod Troskami, kde se nám naskytl pohled nad dominantu kraje - zříceninu hradu Trosky. Protože byl nádherný slunečný den a dobrý čas, rozhodli jsme se prodloužit výlet do městečka Rovensko pod Troskami. S ostatními výletníky jsme se rozloučili v Borku u vlaku a pokračovali na Čechovu vyhlídku v Boreckých skalách. Závěr výletu jsme oslavili tradičně v cukrárně na rovenském náměstí. Zpáteční cestou vlakem jsme se kochali Českým rájem ze severní strany - hrady Tosky a Valdštejn, zámek Hrubá Skála, Hruboskalské skalní město, vrchy Kozákov, Tábor a Ještěd. V Turnově jsme přestoupili na rychlík a dojeli zpět do Mladé Boleslavi.

Průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová


Chystané akce

18. 1. 2020 41. výlet turistického kroužku: "Za českými granáty do Turnova"

V sobotu 18. ledna 2020 se uskuteční další výlet turistického kroužku tohoto školního roku, kdy navštívíme zimní pojizerský Turnov. Téma: „Za českými granáty do Turnova“ = Granát Turnov, Muzeum Českého ráje, U Baťi.“

21. 1. 2020 Konzultační schůzky rodičů a pedagogů

Informace o prospěchu, chování a absenci žáků.

23. 1. 2020 Odpolední dílničky pro přeškoláky

8. ZŠ Mladá Boleslav pořádá pro předškoláky odpolední dílničky zaměřené na zvykání a přípravu do školy. V dílničkách si děti hravou formou vyzkouší uvolňování ruky, pravolevou orientaci, matematické představy, aj.

28. 1. 2020 Projekt žáků 2. stupně ZŠ "Učíme se jinak II."

V úterý 28. 1. 2020 se uskuteční 2. zážitkový den projektu "Učíme se jinak II."

30. 1. 2020 Konec prvního pololetí, vysvědčení, pololetní a jarní prázdniny

Hodnocení prospěchu a chování žáků za 1. pololetí školního roku 2019/2020.