MENU
09.01.2020

40. výlet turistického kroužku: "Vánoční Polabí ve skanzenu"

V sobotu 7. 12. 2019 jsme uskutečnili turistické pochodování do předvánočního Polabí. Vlakem z Mladé Boleslavi jsme přijeli do Nymburka, kde jsme přestoupili na spoj do Lysé nad Labem. Po nákupu vizitek a získání razítek jsme přes místní část Litol došli k řece Labi a zamířili si to k Přerovu nad Labem.

Podél řeky jsme došli až do samotné obce, kde jsme poobědvali ve stylové restauraci. Poté jsme vstoupili do adventně a vánočně vyzdobeného Polabského skanzenu. Velká vánoční výstava pod názvem "Lidové Vánoce v Polabí" se již konala po třicáté. V interiérech chalup jsme shlédli scény ze života našich předků, připomínající starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů. Děti obdivovaly obchůzky barborek, lucek a mikulášský průvod s nadílkou, tradiční recepty a cukroví, vánoční výzdobu a lidové betlémy. V bednárně byly ukázky i tradičních řemesel a adventních trhů na Nymbursku.

Sladkou tečkou byla místní přerovská cukrárna a poté jsme se již vydali na zpáteční cestu - autobus do Poděbrad a následný vlak do Boleslavi.

Průvodci Jan Trávnický a Jana Tyšerová


Chystané akce

V příloze najdete rozvrh 2. stupně pro příští týden od 8.6. do 12.6.2020.

18.06.2020 Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat  ve čtvrtek 18.6.2020 od 15.30 v kmenových učebnách budoucích prvních tříd. Účast je velmi důležitá.