MENU
09.01.2020

40. výlet turistického kroužku: "Vánoční Polabí ve skanzenu"

V sobotu 7. 12. 2019 jsme uskutečnili turistické pochodování do předvánočního Polabí. Vlakem z Mladé Boleslavi jsme přijeli do Nymburka, kde jsme přestoupili na spoj do Lysé nad Labem. Po nákupu vizitek a získání razítek jsme přes místní část Litol došli k řece Labi a zamířili si to k Přerovu nad Labem.

Podél řeky jsme došli až do samotné obce, kde jsme poobědvali ve stylové restauraci. Poté jsme vstoupili do adventně a vánočně vyzdobeného Polabského skanzenu. Velká vánoční výstava pod názvem "Lidové Vánoce v Polabí" se již konala po třicáté. V interiérech chalup jsme shlédli scény ze života našich předků, připomínající starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů. Děti obdivovaly obchůzky barborek, lucek a mikulášský průvod s nadílkou, tradiční recepty a cukroví, vánoční výzdobu a lidové betlémy. V bednárně byly ukázky i tradičních řemesel a adventních trhů na Nymbursku.

Sladkou tečkou byla místní přerovská cukrárna a poté jsme se již vydali na zpáteční cestu - autobus do Poděbrad a následný vlak do Boleslavi.

Průvodci Jan Trávnický a Jana Tyšerová


Chystané akce

18. 1. 2020 41. výlet turistického kroužku: "Za českými granáty do Turnova"

V sobotu 18. ledna 2020 se uskuteční další výlet turistického kroužku tohoto školního roku, kdy navštívíme zimní pojizerský Turnov. Téma: „Za českými granáty do Turnova“ = Granát Turnov, Muzeum Českého ráje, U Baťi.“

21. 1. 2020 Konzultační schůzky rodičů a pedagogů

Informace o prospěchu, chování a absenci žáků.

23. 1. 2020 Odpolední dílničky pro přeškoláky

8. ZŠ Mladá Boleslav pořádá pro předškoláky odpolední dílničky zaměřené na zvykání a přípravu do školy. V dílničkách si děti hravou formou vyzkouší uvolňování ruky, pravolevou orientaci, matematické představy, aj.

28. 1. 2020 Projekt žáků 2. stupně ZŠ "Učíme se jinak II."

V úterý 28. 1. 2020 se uskuteční 2. zážitkový den projektu "Učíme se jinak II."

30. 1. 2020 Konec prvního pololetí, vysvědčení, pololetní a jarní prázdniny

Hodnocení prospěchu a chování žáků za 1. pololetí školního roku 2019/2020.