MENU
03.04.2022

47. výlet turistického kroužku: "Labskou stezkou z Nymburka do Poděbrad"

Prvního dubnového výletu do polabských měst Nymburk a Poděbrady se zúčastnilo 13 turistů. Po příjezdu vlakem do Nymburka jsme vyrazili Palackého třídou k reliéfu Elišky Přemyslovny, která pobývala v ochraně královského města v roce 1310. Následně jsme si prohlédli pozůstatky středověkých vodních příkopů Velké a Malé Valy, které chránily město a byly napájeny vodou z Labe a Mrliny. Na náměstí Přemyslovců jsme navštívili místní infocentrum a cukrárnu Fiala. Po občerstvení a nalepení turitických vizitek do deníčků jsme se podívali ke gotickým památkám - kostelu sv. Jiljí a středověkým hradbám. Děti cestou nakrmily kachny a nutrie a posléze jsme přešli na druhou stranu Labe na Zálabí, kde jsme se prošli kolem slepých ramen řeky - zvaných Staré Labe.

Po návratu zpět k Labi jsme se napojili na turistickou Labskou Stezku a zamířili si to přes Kovanice a Polabec do lázeňského města Poděbrady. Po společném obědě v restauraci U soudku jsme se podívali k zámku českého krále Jiřího z Poděbrad, do zdejšího infocentra pro razítka a vizitky, prošli se po kolonádě a zakoupili si lázeňské oplatky U Zlatky. Výlet nám rychle utekl a my se svižně přesunuli na železniční nádraží a odjeli zpět do Mladé Boleslavi.

Po celý den nás provázelo pěkné, chvílemi i slunečné počasí, ale bylo poměrně chladno. Nám to však nevadilo a výlet do Polabí jsme si jako vždy užili. 

Průvodci Jan Trávnický a Jana Tyšerová


Chystané akce

1. 9. 2022 Zahájení školního roku 2022/2023

8.00 - 8.45 hod v kmenových třídách

7. - 9. 9. 2022 Adaptační kurz 6. ročníku

Kemp Zelené údolí v Lovči u Mladějova, okres Jičín