MENU
30.04.2022

48. výlet turistického kroužku: "50. ročník Mladoboleslavské padesátky aneb Vejšlap do cukrárny v Mnichově Hradišti"

Trasa 12 km: Kněžmost, Valečovské světničky, zřícenina skalního hradu Valečov, Zásadka, Přestavlky, Mnichovo Hradiště, cukrárna Za Rohem v Mnichově Hradišti.

      Na jubilejní 50. ročník Mladoboleslavské padesátky se zapojil i náš turistický kroužek z Osmičky. Celkem se na výlet dostavilo 37 turistů, kteří si užili krásného jarního slunečného počasí. Po společné registraci pochodu na Městském stadionu v Mladé Boleslavi u členů Klubu českých turistů Mladá Boleslav jsme zamířili na autobusové nádraží na linku do Kněžmosta.

      Po vyhlídkové jízdě přes Dolní Stakory a příjezdu do Kněžmosta jsme vyrazili k prohlídce centra této obce. Následně jsme se napojili na žlutou turistickou trasu, která vede přes nově založené sady na okraji CHKO Český ráj. Děti nejvíce obdivovaly Valečovské skalní světničky, které jsou pozůstatkem vojenského ležení již z doby husitské. Poté následovala prohlídka zříceniny skalního hradu Valečov, ze kterého je výhled do širokého okolí na Ralsko, Bezděz, Vrátenskou horu, Mladou Boleslav až po Sobotku.

Sladkou tečkou za celým výletem byla zastávka ve vyhlášené cukrárně Za Rohem v Mnichově Hradišti, kde si všichni zamlsali a odpočinuli si po 11 km pochodu. Po příjezdu do Mladé Boleslavi jsme "Padesátku" ukončili opět na Městském stadioně a převzali zasloužené diplomy s 12 ušlými kilometry.

      Průvodci Jan Trávnický a Jana Tyšerová


Chystané akce

1. 9. 2022 Zahájení školního roku 2022/2023

8.00 - 8.45 hod v kmenových třídách

7. - 9. 9. 2022 Adaptační kurz 6. ročníku

Kemp Zelené údolí v Lovči u Mladějova, okres Jičín