MENU
09.04.2022

28. 5. 2022 „Putování do pohádkového Jičína za Rumcajsem“ - 49. výlet turistického kroužku

Vážení rodiče, žáci, kolegové učitelé a přátelé naší 8. ZŠ,

v sobotu 28. května 2022 se koná předposlední výlet turistického kroužku v tomto školním roce. Na výletě  s tématem „Putování do pohádkového Jičína za Rumcajsem“ = trasa Jinolice, Horní Podůlší, zřícenina Brada, Rumcajsova jeskyně (jihovýchodní okraj CHKO Český ráj), Brada – Rybníček, Kbelnice, Sedličky, Libosad, Jičín.

Z železničního nádraží Mladá Boleslav - město přijedeme přes Libuň do Jinolic, odkud se vydáme na východní okraj CHKO Český ráj, zříceninu hradu Brada a Rumcajsovu jeskyni. Z Brady je nádherný výhled na celou Jičínskou kotlinu. Po svačině a odpočinku se vydáme po stopách Rumcajse do Jičína, kde navštívíme expozici Radka Pilaře v zámku. Po společné prohlídce centra města nebude chybět ani sladká tečka v podobě cukrárny.  

Sraz: v 8.30 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Jinolice. Odjezd v 8.46 hod. Návrat: v 17.13 hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné – vlak, vstup do Rumcajsova světa (jednotná cena 30,- Kč), případné občerstvení po cestě (Brada, Kbelnice, Jičín). Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a Mgr. Jana Tyšerová

28. 5. 2022 „Putování do pohádkového Jičína za Rumcajsem“ - 49. výlet turistického kroužku

Chystané akce

1. 9. 2022 Zahájení školního roku 2022/2023

8.00 - 8.45 hod v kmenových třídách

7. - 9. 9. 2022 Adaptační kurz 6. ročníku

Kemp Zelené údolí v Lovči u Mladějova, okres Jičín