MENU
01.09.2021

8. - 10. 9. 2021 Adaptační kurz žáků 6. ročníku

Cílem pobytu je podpořit dobré vzájemné poznání žáků a jejich třídních učitelů,  zlepšení schopnosti spolupráce s ostatními spolužáky a vytvoření pozitivního klima ve třídě podporujícího úspěšnou a příjemnou celoroční práci. To vše především pomocí her a zážitkových programů. Důležitou součástí  pobytu  je environmentální vzdělávání při praktických terénních činnostech prováděných přímo v přírodě.

 

Doplňující informace k adaptačnímu kurzu pro 6. ročník

Termín konání: 8. až 10. 9. 2021

Místo konání: Kemp Zelené údolí, Loveč 15, 507 45 Mladějov, okres Jičín,
p. Milan Kynzl, p. Zuzana Kynzlová – tel. 722 206 359

Sraz 8. 9. 2021 v 8.00 h před budovou školy 8. ZŠ i s rodiči - třídní učitelka převezme dětí a veškeré formuláře o zdravotním stavu a bezinfekčnosti, následuje testování na COVID-19 v kmenových třídách.
Pokud děti berou nějaké léky, podepište je a zabalte do igelitových sáčků.
Následuje přesun na železniční nádraží Mladá Boleslav - město.

Odjezd:  středa 8. 9. 2021 - Mladá Boleslav – město: 9.32 h.
Návrat: návrat 10. 9. 2021 - Mladá Boleslav – město: 13.22 h.

Stravování: začíná obědem ve středu 8. 9. 2021, celodenní s pitným režimem, končí svačinou v pátek 10. 9. 2021.

Poznámka: v ceně adaptačního kurzu 1.250,- Kč je zahrnuto ubytování, celodenní stravování s pitným režimem. Cena za dopravu vlakem bude stržena až následně ze žákovského účtu po návratu z adaptačního kurzu. Předem připravte drobné, sprchy jsou účtovány poplatkem 10,- Kč (2 noci) + žabky do koupelny.

S sebou: věci do batohu (jedeme vlakem + přesun na nádraží) – sportovní oblečení a obuv na ven, pohodlné oblečení na pokoj, přezůvky, pyžamo (chlapci v chatkách raději tepláková souprava), hygienické potřeby, spodní prádlo a ponožky, ručník, psací potřeby (různé hry), pláštěnka, batoh na výlet, spacák nebo deka (raději pro případ chladného počasí v chatkách), kapesné. Zbytek dle uvážení rodičů na základě sledování předběžné předpovědi počasí.

Při odjezdu odevzdat třídní učitelce: průkaz zdravotní pojišťovny, prohlášení zákonných zástupců (bezinfekčnost), písemný souhlas rodičů se zařazením dítěte na pobytový adaptační kurz, léky.    
         
Pedagogický dozor: Mgr. Jan Trávnický, Mgr. Zuzana Sedláčková, Bc. Kristýna Petráková (třídní 6.A), Mgr. Miroslava Tomašovová (třídní 6.B) a Bc. Petra Barthelová (třídní 6.C).

PROSBA: Kdo z rodičů je ochoten odvést věci dětí autem do Mladějova, kontaktuje vedení školy na email travnicky@8zsmb.cz. Děkujeme za spolupráci.

V Mladé Boleslavi 31. 8. 2021, zapsal Mgr. Jan Trávnický - vedoucí adaptačního kurzu

Chystané akce

20.9. a 21.9.2021 - EDU.LAB pro osmé třídy

Pro žáky 8 tříd je připravena návštěva edukativní laboratoře v rámci projektu organizovaném firmou Škoda Auto a.s. Akce si klade za cíl edukativní i zábavnou formou, představit nejmodernější technologie, se kterými se žáci mohou setkat nejen při výrobním procesu jedné z největších evropských automobilek. 

21.9.2021 a 23.9.2021 - Etické dílny pro šesťáky

Na žáky šestého ročníku čeká program z projektu Etické dílny s tématem Přátelé. Program je zaměřený na posílení komunikace, schopnosti čelit sociálnímu tlaku a dovednosti omítnout, sebereflexe.

23.9. a 29.9.2021 Etické dílny, téma Peníze, peníze, peníze

Pro žáky 7. tříd je v rámci projektu Etické dílny připraveno téma Peníze, peníze, peníze. Program je zaměřen na základy finanční gramotnosti, prevenci zadlužování, posílení schopnosti čelit tlaku společnosti, zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, angažovanost, uvědomování si životních hodnot.