MENU
09.01.2023

9. - 13. 1. 2023 Lyžařský kurz tříd 7.A a 7.C

Lyžařský kurz 7.A + 7.C Paseky nad Jizerou 2023
     V týdnu od 9. ledna až 13. ledna se konal první letošní lyžařský kurz. Žáci ze tříd 7. A a 7.C se společně s vedoucím kurzu Mgr. Rudolfem Hofmanem a instruktory Terezou Cihlářovou, DiS. a Jakubem Vávrou vydali směr Paseky nad Jizerou s vidinou lepších zítřků, čtěte více sněhu. 
     Od začátku bylo jasné, že tento výcvik bude specifický, ale nezapomenutelný. Každý den se děti mohly těšit na aktivity, které si pro ně učitelé připravily. Od ranního výcviku na lyžích, který se nám podařilo absolvovat na zbytku technického sněhu na sjezdovce a žáci měli možnost si i trochu zalyžovat, až po večerní hry a zpěv. Počasí nám také nepřálo, ale my jsme se nezalekli, a i přes špatné počasí stihli krásný podvečerní/noční výlet či bojovku na nedalekou rozhlednu Štěpánku a její přilehlé lesy a louky. Také si děti vyzkoušely základní lyžařské dovednosti na inline bruslích pod vedením zkušeného Mgr. Hofmana, který si pro ně připravil skvělou aktivitu, která se dětem velmi líbila. Mládež si také musela sáhnout na fyzického dno svých sil, kdy jsme byli nuceni šplhat několikrát sjezdovkou nahoru a dolů díky tomu, že areál sjezdovek byl mimo provoz. Děti to zvládly všechno na výbornou a mohly se těšit na večerní odměnu v podobě her a soutěží pod vedení p. Vávry a pí. Cihlářové. 
     Celý týden utekl jako voda a v pátek už jsme se zase vítali s rodiči v cíli. Za celý týden se nikdo nezranil, samozřejmě nějaké menší šrámy na těle i duši se najdou, ale určitě převažuje pozitivní hodnocení lyžařského kurzu! Děti zaslouží velkou pochvalu, jak specifický kurz zvládly!

                      Jakub Vávra


Chystané akce

od 18. 2. 2023 Termíny výletů turistického kroužku

termíny ve 2. pololetí školního roku 2022/2023

od 10. 3. do 19. 5. 2023 Výuka plavání: třídy 1.A a 1.B

rozšířená výuka tělesné výchovy, Městský bazén na Štěpánce v Mladé Boleslavi

22. - 31. 3. 2023 Dopravní výchova: 1. - 9. ročník

Besedy se specialistou projektů silniční bezpečnosti

1. 4. 2023 Výlet turistického kroužku

56. výlet turistického kroužku: „Sellnerovou stezkou do Katusic“ = nádraží a muzeum Sudoměř, Sellnerova stezka, nádraží Skalsko, Přírodní park Zadní Hrádek, Spikaly, Katusice.