MENU
27.06.2024

Bezpečně u vody

V úterý 25.06. navštívili žáci 7.B program Bezpečně u vody, který se konal na Krásné louce v Mladé Boleslavi. Programu prevence se mohla zúčastnit jakákoliv škola z Mladé Boleslavi.

Na místě na žáky čekal obrovský party stan pro 150 lidí a v něm byli záchranáři, zdravotníci, hasiči. Prostě všichni ti, kteří patří do IZS (integrovaného záchranného systému). Nejprve žáky čekala krátká teoretická přednáška a po jejím skončení už se mohli jít podívat na jednotlivá stanoviště, kde viděli praktické ukázky složek IZS. Mohli sledovat, jak správně zachránit tonoucího plavce nebo třeba někoho, kdo vyrazil na vodu na paddleboardu a dostal se do nemilých problémů.

Zpočátku se v roli tonoucích představili samotní záchranáři. Nakonec ale došlo i na to, že se jedna ze žákyň třídy dobrovolně nechala odvézt doprostřed řeky Jizery, kde simulovala, že se topí. Záchranáři byli samozřejmě na svých místech a žačku bez větších problémů zachránili. Pro děti to ale díky tomu byl nezapomenutelný zážitek, a tak si snad ještě lépe zapamatovaly, co dělat, aby tonoucího dokázaly zachránit a neohrozily tím sami sebe.

Fotografie z akce naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích: https://www.instagram.com/osmickazsmb/


Chystané akce

4. - 6. 9. 2024 Adaptační kurz žáků 6. ročníku

Kemp Zelené údolí, Loveč u Mladějova, okres Jičín