MENU
14.10.2020

Co dělat v případě, že potřebuji ošetřovné? Doplněno o OSVČ.

Na pátečním jednání vlády byl schválen Program podpory malých podniků postižených celosvětovým šířením onemocnění COVID-19 způsobeného virem SARS-CoV-2 – „OŠETŘOVNÉ II“ pro OSVČ, který předkládalo ministerstvo průmyslu, obchodu a dopravy.

Jedná se o dotační program, o který mohou žádat osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), jejichž činnost ovlivnila přijatá vládní nařízení. Jedná se o podporu podnikatelů, kteří kvůli uzavření školy nebo jiného zařízení nemohou plnohodnotně podnikat, protože pečují o dítě do 10 let či o hendikepovaného blízkého.

 

Tento dotační program fungoval již na jaře 2020 a podobně jako tehdy, budou moci OSVČ i nyní o ošetřovné žádat prostřednictvím vyhlášených výzev za jednotlivé měsíce přes inteligentní on-line formulář, který MPO umístí na své stránky. K formuláři se nebude přikládat žádná příloha, bude stačit jen čestné prohlášení a stejně jako na jaře ministerstvo apeluje na podávání žádostí elektronickou cestou.

Chystané akce

LEGO BRICK

Pro žáky 2. 4. a 5. ročníku připravila škola projektové dopoledne LEGO BRICK zaměřené na polytechnickou výchovu. Termíny naleznete v příloze. Pro žáky současných 3. tříd bude projekt připraven v měsíci září.