MENU
05.01.2018

Dopravní výchova názorně a prakticky

Dopravní výchova názorně a prakticky – zapamatovat si navždycky 2, 13.12.2017

Každý den nás čeká cesta do školy, na kroužky, tréninky či za zábavou – pěšky, autem nebo na kole. A to za každého počasí, v zimě ráno i večer za tmy… Co dělat, abychom se domů vrátili v pořádku a nezranili se nejen cestou, ale i při našich oblíbených sportech? A jak si poradit nebo jak pomoci druhým, když se něco stane?

Ve středu 13.12.2017 proběhla pro žáky 3. až 5.ročníků  beseda Dopravní výchova. Díky podpoře společnosti ŠKODA AUTO a. s. nám radily lektorky primární prevence dětských úrazů Ing. Martina Vítů a Mgr. Hana Torresová, které díky materiální podpoře Norských fondů, Nadačního fondu KOLEČKO, ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí v Praze připravily seriál interaktivních seminářů pro žáky 1. stupně vybraných ZŠ v okresech Nymburk a Mladá Boleslav. Nestačí se jen připoutat v autě nebo vzít si cyklistickou helmu, je třeba udělat to správně!

Žáci se seznámili s důležitými prvky jak se chovat bezpečně na kole nebo v automobilu na cestách, jak předcházet některým nebezpečným situacím, aby nedošlo k vážným zraněním.  Výuka byla pro žáky zajímavá a velmi přínosná. Mohli si některé věci osobně vyzkoušet. Shlédli crash videa s ukázkami, co se může stát při nepoužití bezpečnostních pásů v automobilu. Při názorné praktické ukázce si žáci vyzkoušeli i přesné použití autosedaček, podsedáků, ale i jak se správně připoutat a nastavit bezpečnostní pásy. Při názorné besedě při jízdě na kole si žáci přesně probrali ukázkové situace na silnici. Vyzkoušeli si, jak přesně používat a nasadit si cyklistickou helmu. Zdůrazněna byla i použitelnost reflexních prvků na oblečení i použití reflexních pásků, které žáci po přednášce dostali. Zajímavé a přínosné bylo zapojení žáků do činností. 

Žáci i pedagogové se dozvěděli mnoho zajímavých i přínosných informací. Velice rádi bychom celému lektorskému týmu rádi poděkovali za zajímavé dopolední vyučování pro žáky.

 

Dopravní výchova názorně a prakticky – zapamatovat si navždycky 2, ŠA č. DOV-17-020-SP

Projekt „Primární, sekundární a terciární prevence dětských úrazů v Traumacentru Thomayerovy nemocnice“ NF-CZ11-OV-1-022-01-2014

Podpořeno grantem z Norska

Supported by a grant from Norway

www.skodahrou.cz

www.bezpecnecesty.cz

www.rcmilovice.cz

www.kolecko.cz

www.ftn.cz/prevenceurazu

Příloha


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.