MENU
27.10.2023

Druhý výlet turistického kroužku ve školním roce 2023/24

V sobotu 14. října 2023 se konal druhý výlet turistického kroužku v tomto školním roce. Trasa výletu nesla název „70. narozeniny českých granátů v Turnově“ a vedla přes Družstvo umělecké výroby Granát Turnov, Trávnice, Malou Jizeru a Dolánky. 

První zastávkou výletu bylo Družstvo umělecké výroby Granát, které letos slaví 70. výročí založení. Tradice výroby šperků je však v regionu výrazně delší. Během této první zastávky měli účastníci jedinečnou šanci podívat se do podniku a shlédnout práci zlatníků od počátku do konečné fáze tvorby šperku. Ojedinělá akce přilákala kromě naší skupiny více než 1500 dalších návštěvníků, což svědčí o velkém zájmu veřejnosti o český granát.

Velmi zajímavá byla také prohlídka Galerie Granátu na náměstí Českého ráje, kde se účastníci výletu dozvěděli o současné těžbě českých granátů u Lovosic pod Českým středohořím a také o zpracování kamenů a jejich využití ze strany zlatníků. 

Občerstvení pro všechny následně proběhlo v místní pizzerii. Druhá část výletu vedla údolím Jizery podél náhonu Malé Jizery k vodní elektrárně v Trávnici. Na závěr se skupina přesunula k nádraží a následoval odjezd autobusem a vlakem zpět do Mladé Boleslavi.

Výlet byl moc pěkný a úspěšný i po stránce účasti. Všichni se zároveň již nyní mohou těšit na další výlet turistického kroužku, který proběhne v sobotu 11. listopadu.


Fotografie z akce naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích:
https://www.instagram.com/osmickazsmb

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551321321142


Chystané akce

Od 27. 11. 2023 zahájena výuka basketbalu: 3. a 4. ročník

Program hodin tělesné výchovy s výukou basketbalu. Garant: TJ Škoda Auto Mladá Boleslav, patron Michal Chodanič.

od 4. 12. 2023 vzdělávací program "Zhubneš, přežiješ"

výchovně vzdělávací program zaměřený na zdravou výživu a prevenci obezity

5. 12. 2023 Mikulášská nadílka pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ

tradiční akce během adventu na naší škole

5. 12. 2023 Adventní zájezd do Drážďan

Objevte tak trochu jiné vánoční trhy v saské metropoli na Labi, kde Vás pohltí atmosféra dávno minulá, provázená postavou kurfiřta Augusta Silného a grófky Cosel. 

16. 12. 2023 Výlet turistického kroužku

63. výlet: „Putování za K. H. Máchou do adventních Litoměřic“ - královské město Litoměřice, Památník Karla Hynka Máchy, adventní trh.