MENU
25.04.2018

Dvě první místa v soutěži o budoucnosti vody

Jako každý rok se žáci prvního i druhého stupně zúčastnili soutěže ke Dni Země, kterou pořádá Ekocentrum Zahrada. Letošní téma bylo těžké: “Budoucnost vody - voda v budoucnosti“. Výstupem měl být komiks, který bude čtivý, originální a zároveň nás poučí o tom, že voda není samozřejmost, že je třeba si jí vážit. Naše komiksy zvítězily v konkurenci ostatních základních škol i gymnázia v obou věkových kategoriích.

V sobotu 21. dubna 2018 si  přímo na Zeměfestu v lesoparku Štěpánka žáci 4.C pod vedením paní učitelky Mgr. Moniky Vortelové byli převzít dárkové certifikáty. První místo získali v kategorii pro 1. stupeň ZŠ se svým komiksem Co by kdyby.
Ve druhé kategorii pro 2. stupeň ZŠ  1. místo obsadil tým žáků 7.A a 7.B  pod vedením Mgr. Simony Pardubské a Mgr. Jany Petrové s komiksem Václave, to zvládneš.
Oba týmy se rozhodly proměnit svou výhru na dárkové certifikáty v podobě kanystrů na vodu pro děti v Etiopii. Za jejich rozhodnutí děkujeme a vážíme si ho. Všem blahopřejeme.


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.