MENU
28.06.2024

Exkurze do ZOO Praha

V druhé polovině června si žáci třídy 7.B udělali exkurzi do Zoologické zahrady v pražské Troji, která je starší již více než 80 let a rozkládá se na 58 hektarech.V ZOO se nachází na 15 pavilonů a více než 150 expozic, kde můžeme najít 703 různých druhů zvířat. Celkem je pak v ZOO k vidění více než 6 000 jedinců.

Žáci tak mohli navštívit např. lední medvědy, koně Převalského, luskouny, leguány, žirafy, slony, opice apod. Mohli si prohlédnout i tučňáky, lvy, hrochy a v neposlední řadě měli možnost podívat se na vystoupení lachtanů. Měli dokonce i to štěstí, že mohli spatřit půlroční gorilku Mobi.

V odchovu goril je pražská ZOO opravdu velmi úspěšná. Byla první zoologickou zahradou v České republice, které se podařilo odchovat první mládě gorily nížinné, a to v roce 2004 – tedy přesně před 20 lety. Jednalo se o samičku Moju, která se brzy stala jedním z nejpopulárnějších zvířat pražské ZOO. V září 2011 pak Moja skupinu goril opustila a byla přemístěna do španělského přírodního parku Cabárceno, kde porodila dceru Duni. Ta se v roce 2022 vrátila zpět do Prahy a dnes je součástí chovné skupiny v pavilonu Rezervace Dja.

Počasí dětem opravdu přálo, a tak si mohly návštěvu ZOO užít naplno a spousta z nich odjížděla z Prahy s přesvědčením, že se do ZOO určitě ještě někdy vrátí.

Fotografie ze ZOO najdete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích: https://www.instagram.com/osmickazsmb/


Chystané akce

4. - 6. 9. 2024 Adaptační kurz žáků 6. ročníku

Kemp Zelené údolí, Loveč u Mladějova, okres Jičín