MENU
26.06.2024

Lesohrátky se ŠKO-ENERGO

Dne 26.06. vyrazily třetí a čtvrté třídy naší školy na mladoboleslavské letiště, kde se konal zábavný program, který pro ně připravila firma ŠKO-ENERGO jako zakončení projektu zaměřeného na život lesa a jeho obyvatel.

Ve škole žáci v posledním čtvrtletí doplňovali pracovní listy, které nám firma zaslala. K nim se vázalo i mnoho aktivit jako například stopovaná po škole s plněním úkolů, luštění křížovek, „lezení na strom“, zachraňování sokola Sokiho atd.

Lesohrátkové dopoledne bylo vyvrcholením celého tohoto projektu, proto zde žáci plnili mnoho zajímavých úkolů spojených právě s lesem. Tak například zde bylo 9 hodnocených aktivit jako například ochutnávačka lesních plodů, poznávačka zvířat, Robin Hood – střílení kuší, hod šiškou do košíků a dále tři nehodnocené aktivity – výroba zvířátkové škrabošky či dřevěného ježka. Kromě toho si děti mohly bosou nohou vyzkoušet pocitový chodníček nebo vysázet malou jahodu s Ekocentrem Zahrada DDM.

Celým programem provázel DJ a zpestřovala ho muzika. V průběhu akce byly navíc losovány děti, které získaly drobnou cenu a na závěr i jedna třída, která obdržela poukaz na 40 000 Kč na výlet s ekologickou tématikou. Ten nakonec vyhrála třída 4.B ze ZŠ Pastelka. Celé dopoledne se skvěle vydařilo a žáci si díky tomu užili před samotným koncem školního roku spoustu zábavy.

Fotografie z akce naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích: https://www.instagram.com/osmickazsmb/


Chystané akce

4. - 6. 9. 2024 Adaptační kurz žáků 6. ročníku

Kemp Zelené údolí, Loveč u Mladějova, okres Jičín