MENU
21.02.2022

Lyžařský kurz 8.ABC - únor 2022

Protože jsme kvůli covidové situaci nemohli jet na lyžařský výcvik v 7. třídé, udělalo vedení školy výjimku a vyjeli jsme na „lyžák“ až letos v 8. třídé. Za to bych chtěla jménem všech osmých tříd celému vedení moc poděkovat. 
A co jsme všechno za ten týden na horách zvládli?
Za celý týden se stihlo tolik věcí… Například, naši šikovní a trpěliví učitelé naučili naše „sněhuláky“ (úsměvná přezdívka pro žáky, co ještě nestáli na lyžích) lyžovat. My ostatní jsme se v lyžování zase o něco zvedli a po večerech jsme se také stihli zabavit hrami, které vymýšlely třídy 8.A, 8.B a 8.C, ale i diskotékou, na kterou jsme se všichni těšili. Občas jsme také zpívali a byli prostě všichni pohromadě.
Už od neděle, kdy jsme příjeli se pilně lyžovalo. Každým dnem jsme se zlepšovali a dělali pokroky, jak skupina 3. (naši sněhuláci), tak i skupina 1. a 2. Proto se také skupina 3. už v úterý dostala na svah s pomocí skupiny lyžařů. Někdo už se tak dokonce 2. den dostal na sedačku a sjížděl kopce. Naši sněhuláci však byli jenom na pomě, ale postupně se taky dostali na svah. Skoro celý týden jsme tedy lyžovali. Kromě středy odpoledne, kdy jsme šli na rozhlednu Štěpánka, a potom neplánovaně i čtvrtka dopoledne, kdy nám počasí nepřálo (to jsme se dívali na film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“, ze kterého nám pak pan Trávnický s panem Zdobinským udělali Kahoot test, aby viděli, jak moc jsme dávali pozor). Ve čtvrtek odpoledne se tedy za trochu lepšího počasí udály soutěže ve sjezdu a slalomu, za které pak byli nejlepší odměněni. To ale nebylo jistě vše, odměnovalo se i za nejlepší úklid nebo za individuální ceny. Celý tento úžasný týden jsme pak zakončili diskotekou, kterou si všichni užili. V pátek jsme se potom balili a dojeli všichni v pořádku domu.
Nakonec bych ráda poděkovala za všechny našim pedagogům - instruktorům (panu učiteli Travnickému, panu učiteli Zdobinskému, paní učitelce Tomašovové a paní vychovatelce Skramuské), že to s námi vydrželi a udělali nám krásný lyžák, i když to v tomhle období nemohlo být jednoduché.

Barbora Bančanská, 8.A

 


Chystané akce

29. 9. a 13. 10. 2022 Profi-testy: 9. ročník

kariérové poradenství - volba povolání pro vycházející žáky

4. 10. 2022 Projekt žáků 2. stupně "Učíme se jinak IV."

Nový ročník našeho projektu Učíme se jinak IV. začíná. V přiložené prezentaci zjistíte, jaká témata nás v tomto školním roce čekají. V pátek 23.9.2022 se budete moci zapsat k vybranému projektu.

5. 10. 2022 Výstava studijních a učebních oborů: 9. ročník

kariérové poradenství - volba povolání pro vycházející žáky

8. 10. 2022 Turistický kroužek - 50. výlet: 1. a 2. stupeň ZŠ

„Putování po Svatojakubské cestě - Žitavské“ = Vinec, Svatojakubská cesta, Krnsko, Jizerní Vtelno, Stránov.

20. 10. 2022 Vlastivědná exkurze do Prahy: třída 5.A

rozšiřující učivo vlastivědy o hlavním městě Praze

20. 10. 2022: Sběr starého papíru

7.00 - 8.00 hod., noviny + letáky + časopisy, karton bohužel nebereme

22. 10. 2022 Turistický kroužek - 51. výlet: 1. a 2. stupeň ZŠ

„Za divokými koňmi a pratury“ = Milovice, Mladá, Boží Dar, Mordové rokle, Svatojiřský les, Vanovice, Všejany

31. 10. 2022 Návštěva knihovny - 4. ročník

V pondělí 31. 10. 2022 navštíví žáci 4.A, 4.B a 4.C Městskou knihovnu Mladá Boleslav - pobočka Pastelka.