MENU
21.02.2022

Lyžařský kurz 8.ABC - únor 2022

Protože jsme kvůli covidové situaci nemohli jet na lyžařský výcvik v 7. třídé, udělalo vedení školy výjimku a vyjeli jsme na „lyžák“ až letos v 8. třídé. Za to bych chtěla jménem všech osmých tříd celému vedení moc poděkovat. 
A co jsme všechno za ten týden na horách zvládli?
Za celý týden se stihlo tolik věcí… Například, naši šikovní a trpěliví učitelé naučili naše „sněhuláky“ (úsměvná přezdívka pro žáky, co ještě nestáli na lyžích) lyžovat. My ostatní jsme se v lyžování zase o něco zvedli a po večerech jsme se také stihli zabavit hrami, které vymýšlely třídy 8.A, 8.B a 8.C, ale i diskotékou, na kterou jsme se všichni těšili. Občas jsme také zpívali a byli prostě všichni pohromadě.
Už od neděle, kdy jsme příjeli se pilně lyžovalo. Každým dnem jsme se zlepšovali a dělali pokroky, jak skupina 3. (naši sněhuláci), tak i skupina 1. a 2. Proto se také skupina 3. už v úterý dostala na svah s pomocí skupiny lyžařů. Někdo už se tak dokonce 2. den dostal na sedačku a sjížděl kopce. Naši sněhuláci však byli jenom na pomě, ale postupně se taky dostali na svah. Skoro celý týden jsme tedy lyžovali. Kromě středy odpoledne, kdy jsme šli na rozhlednu Štěpánka, a potom neplánovaně i čtvrtka dopoledne, kdy nám počasí nepřálo (to jsme se dívali na film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“, ze kterého nám pak pan Trávnický s panem Zdobinským udělali Kahoot test, aby viděli, jak moc jsme dávali pozor). Ve čtvrtek odpoledne se tedy za trochu lepšího počasí udály soutěže ve sjezdu a slalomu, za které pak byli nejlepší odměněni. To ale nebylo jistě vše, odměnovalo se i za nejlepší úklid nebo za individuální ceny. Celý tento úžasný týden jsme pak zakončili diskotekou, kterou si všichni užili. V pátek jsme se potom balili a dojeli všichni v pořádku domu.
Nakonec bych ráda poděkovala za všechny našim pedagogům - instruktorům (panu učiteli Travnickému, panu učiteli Zdobinskému, paní učitelce Tomašovové a paní vychovatelce Skramuské), že to s námi vydrželi a udělali nám krásný lyžák, i když to v tomhle období nemohlo být jednoduché.

Barbora Bančanská, 8.A

 


Chystané akce

Letní aktivity a příměstské tábory

Hledáte pro své děti prázdninovou aktivitu nebo příměstský tábor? 

4. 3. 2022 Zahájení výuky plavání: 1.A a 1.B

Městský bazén Mladá Boleslav - Sokolovna.

Akce v květnu u Koťat a Tygříků v Mateřské škole Osmička

i my, malé děti z Mateřské školy máme své akce, které nás baví

3. 5. 2022 Pohár rozhlasu - atletické závody

Sportovní soutěž má před sebou svůj 53. ročník a vrací se do tradičního formátu.

12. 5. 2022 Krajské kolo Středočeského kraje ve vybíjené

dívky 4. a 5. ročník ZŠ

17. a 24. 5. 2022 Fotografování tříd 1. a 2. stupně ZŠ

Foto Ullrich Jičín

19. 5. 2022 Atletické závody "Pohár rozhlasu"

startují žáci 6. a 7. ročníku ZŠ

22. 5. 2022 Poznávací zájezd do Velké Británie

termín něděle 22. 5. až pátek 27. 5. 2022

23. 5. 2022 Slavnostní pasování na rytíře řádu čtenářů

1. ročník: 1.A a 1.B

25. 5. 2022 Atletický trojboj v Benátkách nad Jizerou

závody osmičlenných družstev z 2. - 5. ročníku ZŠ

28. 5. 2022 „Putování do pohádkového Jičína za Rumcajsem“ - 49. výlet turistického kroužku

trasa Jinolice, Horní Podůlší, zřícenina Brada, Rumcajsova jeskyně (jihovýchodní okraj CHKO Český ráj), Brada – Rybníček, Kbelnice, Sedličky, Libosad, Jičín

2. 6. 2022 Dějepisná a zeměpisná exkurze: třídy 7.C a 8.C

Rovné, hora Říp, rotunda sv. Jiří, Mělník