MENU
29.04.2021

Nástup žáků 2. stupně do školy

Vážení rodiče,
dle posledních informací nastoupí od pondělí 3.5.2021 žáci druhého stupně do školy formou rotační výuky (platí pro Středočeský kraj a dalších 6 krajů).
Jako první (od 3.5. do 7.5.) nastoupí do školy žáci tříd 6.A, 6.C, 7.B a 8.B. Ostatní třídy budou mít distanční výuku tak, jak probíhala dosud.
V dalším týdnu (od 10.5. do 14.5.) nastoupí do školy třídy 6.B, 7.A. 7.C, 8.A a 9.A. Ostatní třídy mají opět distanční výuku.
* Vstup do školy
- Osmé třídy a 9.A vstupují do školy zadním vchodem v 7.35 hod. (přesně), šatny mají pod tělocvičnou. S učitelem přecházejí do testovacích místností. Z nich pak do určených tříd. Třídy se nestěhují.
- Šesté a sedmé  třídy přicházejí hlavním vchodem v 7.50 hod. (přesně). S učitelem přecházejí do testovacích místností. Z nich se přesunou do určené třídy. Třídy se nestěhují. Vše uvedeno v příloze č.1 tabulka 1 a 2.
* První školní den proběhne podle počasí (viz obr. č.3 v příloze č.1). V případě pěkného počasí půjdou žáci po otestování ven, v případě deště budou mít první a druhou hodinu se svým TU a další tři hodiny proběhne výuka. Od úterý budou platit pro presenční výuku běžné rozvrhy, pro distanční výuku rozvrhy dosud užívané pro on-line.
* Obědy
- Žáci, kteří mají v daném týdnu prezenční výuku, jsou přihlášeni na obědy školou. Pokud chcete jinak, musíte své dítě odhlásit buď telefonicky, nebo na e-mailu obedy.sjmbvaclavkova@seznam.cz.
* Volitelné  předměty
Vzhledem k tomu, že je nutné dodržet homogenní skupiny (nelze "míchat" žáky různých tříd) budou mít volitelné předměty žáci jednotlivých tříd postupně. V následujícím týdnu to bude:
6.A = VT, DN, PvP,
6.C = pouze ČJ pro cizince,
7.B = DN, PvP,
8.B = VT, KAJ (viz obr. č.4 v příloze).
Ve skupině budou jen žáci dané třídy, ostatním žákům volitelný předmět odpadá. Postupně se takto vystřídají všichni žáci (cca po jednom měsíci).

* Testování žáků druhého stupně bude probíhat dvakrát týdně - pondělí a čtvrtek ráno. Pokud zákonný zástupce nesouhlasí s testováním, napíše omluvenku třídnímu učiteli s odůvodněním nesouhlasu s testováním. Žák je v tomto případě omluven a zůstává doma. Učitelé mu pošlou týdenní plán výuky.
- Pokud žák prodělal Covid-19 před méně než 90 dny, nemusí se testovat. Nutné je doložit toto škole lékařem nebo odbornou institucí, tj. pediatrem nebo testovacím střediskem.
Případné dotazy směřujte buď na TU, nebo přímo na vedení školy.
S pozdravem,
J. Houštecká

Příloha

Chystané akce

LEGO BRICK

Pro žáky 2. 4. a 5. ročníku připravila škola projektové dopoledne LEGO BRICK zaměřené na polytechnickou výchovu. Termíny naleznete v příloze. Pro žáky současných 3. tříd bude projekt připraven v měsíci září.