MENU
14.05.2024

Návštěva OFF v Poděbradech

Dne 07.06.2024 měli členové našeho Kreativního týmu možnost navštívit Online Filmový Festival (OFF) v Poděbradech. Letos proběhl již 6. ročník. Na festival jsme jako škola přihlásili 2 naše krátké filmy a nazvali jsme je jako Naše škola v pohybu.

Festival probíhal online a porota byla tříčlenná. Zasedli v ní Silvie Dymáková – režisérka, novinářka, kameramanka a scénáristka, držitelka Českého lva, Petr Bělík – redaktor, režisér a dramaturg a Ondřej Kepka – herec a režisér.

Porota viděla celkem 39 snímků žáků základních a středních škol. Vybrala filmy, které se jí líbily, a následně pozvala ty nejúspěšnější na slavnostní vyhlášení do Poděbrad.

Celá akce proběhla v malém zámeckém biografu a naši žáci měli tu čest, že se mohli zúčastnit. Celým dnem provázel vtipný moderátor Dalibor Gondík. Během dopoledne se promítlo několik úspěšných filmů a debatovalo se s porotou. Odpoledne pak došlo ke slavnostnímu vyhlášení vítězů.  

Ačkoliv si naši žáci žádnou cenu neodnesli, rozhodně to byla ohromná zkušenost a možnost podívat se, jak jsou žáci základních a středních škol šikovní a kreativní.

Fotografie z akce naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích: https://www.instagram.com/osmickazsmb/


Chystané akce

4. - 6. 9. 2024 Adaptační kurz žáků 6. ročníku

Kemp Zelené údolí, Loveč u Mladějova, okres Jičín