MENU
22.10.2023

Po stopách japonské kultury v rámci projektu Učíme se jinak V

V rámci projektu „Učíme se jinak“ si mohli žáci zvolit téma „Po stopách japonské kultury“, které má za cíl je blíže seznámit s danou zemí a jejími kulturními zvyky.

Během prvního projektového dne byly žákům nejprve sděleny stěžejní informace týkající se japonské kultury. Následně se všichni zúčastnění vydali do školní kuchyňky, kde jim byla názorně ukázána a podrobně vysvětlena příprava sushi. Každý z žáků měl možnost si vytvořit své vlastní sushi, dozdobit si jej podle svých představ a co nejlépe naservírovat na talíř. Mnozí popustili uzdu své fantazii a ze sushi vytvořili krásná a velice kreativní díla. Někteří byli dokonce natolik odvážní, že nešetřili ani množstvím wasabi.

Druhou částí programu byla kaligrafie, kde si žáci vyzkoušeli malování čínských znaků kanji pomocí tuže a štětců dovezených přímo z Japonska. Vyzkoušeli si, jak nakreslit v kanji slovo oheň (火), přítel (友), voda (水), láska (愛) a další.

Poslední a žáky netrpělivě očekávanou částí byla tématika ninjů a samurajů. V rámci ní se dozvěděli několik informací ze samurajské historie a posléze jim byly představeny tradiční samurajské zbraně. Žáci měli možnost naživo vidět katany, wakizashi, tanto, yari, nunchaku, tonfa, bo, hanbo, hira shuriken, bo shuriken a jitte.

Program prvního projektového dne se velmi vydařil a žáci se mohou již nyní těšit na druhý projektový den zaměřený na trénink bojového umění.

Více fotografií naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích:
https://www.instagram.com/osmickazsmb/
https://www.facebook.com/profile.php?id=61551321321142


Chystané akce

Od 27. 11. 2023 zahájena výuka basketbalu: 3. a 4. ročník

Program hodin tělesné výchovy s výukou basketbalu. Garant: TJ Škoda Auto Mladá Boleslav, patron Michal Chodanič.

od 4. 12. 2023 vzdělávací program "Zhubneš, přežiješ"

výchovně vzdělávací program zaměřený na zdravou výživu a prevenci obezity

5. 12. 2023 Mikulášská nadílka pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ

tradiční akce během adventu na naší škole

5. 12. 2023 Adventní zájezd do Drážďan

Objevte tak trochu jiné vánoční trhy v saské metropoli na Labi, kde Vás pohltí atmosféra dávno minulá, provázená postavou kurfiřta Augusta Silného a grófky Cosel. 

16. 12. 2023 Výlet turistického kroužku

63. výlet: „Putování za K. H. Máchou do adventních Litoměřic“ - královské město Litoměřice, Památník Karla Hynka Máchy, adventní trh.