MENU
05.02.2020

Projekt "Učíme se jinak II." - 2. zážitkový den: Společnost Wander Book v Liberci

Projekt „Učíme se jinak“ – téma „100 let Klubu českých turistů v Mladé Boleslavi (1919 – 2019)“

Dne 28. ledna 2020 se konal druhý zážitkový den projektu žáků 2. stupně. Naše skupina se vypravila do společnosti Wander Book v Liberci za turistickými vizitkami a deníky.

Žáci 6. až 9. ročníku se jako správní turisté vypravili na projektový výlet vlakem. Projekt Wander Book byl založen 1. dubna 2008 Ing. Rudolfem Ropkem, který jako první přichází s myšlenkou vydávat atraktivní turistická místa na samolepkách a možností si je sbírat do svého deníku. Tím si zaznamenávají všichni turisté zážitky ze svých cest.

Děti, zúčastněné členky KČT Mladá Boleslav i my učitelé jsme měli možnost jako první v ČR, ale i v Evropě nahlédnout pod pokličku tohoto skvělého nápadu. V dalších letech fungování této společnosti jsme se mohli setkat s vizitkami ve všech 14 krajích ČR, vznikly absolventské vizitky, nápad se rozšířil i do zahraničí (nyní nejvíce v Polsku), objevily se i vizitky z gastronomie, kultury a sportu.

Exkurze nás zavedla po všech oddělení Wander Booku. Viděli jsme i další produkty – magnetky, pohledy, záložky, fotodeníky a samozřejmě ceny pro úspěšné cestovatele a sběratele. Zajímavým poznáním bylo vidět práci grafiků a lidí z jejíchž rukou vznikají nové vizitky a další inovace.

Z druhého zážitkového dne jsme jako správní turisté odjížděli unešení a plni dojmů.

Mgr. Jan Trávnický a Ing. Jaroslava Wojnarová


Chystané akce

1. 9. 2022 Zahájení školního roku 2022/2023

8.00 - 8.45 hod v kmenových třídách

7. - 9. 9. 2022 Adaptační kurz 6. ročníku

Kemp Zelené údolí v Lovči u Mladějova, okres Jičín