MENU
05.02.2020

Projekt "Učíme se jinak II." - 2. zážitkový den: Společnost Wander Book v Liberci

Projekt „Učíme se jinak“ – téma „100 let Klubu českých turistů v Mladé Boleslavi (1919 – 2019)“

Dne 28. ledna 2020 se konal druhý zážitkový den projektu žáků 2. stupně. Naše skupina se vypravila do společnosti Wander Book v Liberci za turistickými vizitkami a deníky.

Žáci 6. až 9. ročníku se jako správní turisté vypravili na projektový výlet vlakem. Projekt Wander Book byl založen 1. dubna 2008 Ing. Rudolfem Ropkem, který jako první přichází s myšlenkou vydávat atraktivní turistická místa na samolepkách a možností si je sbírat do svého deníku. Tím si zaznamenávají všichni turisté zážitky ze svých cest.

Děti, zúčastněné členky KČT Mladá Boleslav i my učitelé jsme měli možnost jako první v ČR, ale i v Evropě nahlédnout pod pokličku tohoto skvělého nápadu. V dalších letech fungování této společnosti jsme se mohli setkat s vizitkami ve všech 14 krajích ČR, vznikly absolventské vizitky, nápad se rozšířil i do zahraničí (nyní nejvíce v Polsku), objevily se i vizitky z gastronomie, kultury a sportu.

Exkurze nás zavedla po všech oddělení Wander Booku. Viděli jsme i další produkty – magnetky, pohledy, záložky, fotodeníky a samozřejmě ceny pro úspěšné cestovatele a sběratele. Zajímavým poznáním bylo vidět práci grafiků a lidí z jejíchž rukou vznikají nové vizitky a další inovace.

Z druhého zážitkového dne jsme jako správní turisté odjížděli unešení a plni dojmů.

Mgr. Jan Trávnický a Ing. Jaroslava Wojnarová


Chystané akce

V příloze najdete rozvrh 2. stupně pro příští týden od 8.6. do 12.6.2020.

18.06.2020 Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat  ve čtvrtek 18.6.2020 od 15.30 v kmenových učebnách budoucích prvních tříd. Účast je velmi důležitá.