MENU
12.06.2022

Studijní pobyt žáků ve Spojeném království

Od neděle 22. 5. do pátku 27. 5. 2022 proběhl žákovský pobyt v Anglii, kterého se zúčastnili žáci od 5. do 9. třídy. Cesta autobusem z Mladé Boleslavi do Londýna trvala asi 20 hodin. Cesta byla dlouhá a únavná.

A co jsme zažili v Anglii? Zábavu, školu, výlety, nákupy, dobrodružství, poznatky...

Škola probíhala dopoledne formou zábavné výuky, která spočívala ve vyplňování doplňovaček, povídání si (samozřejmě v angličtině) a hraní různých her.

Na všechny noci jsme byli přiděleni do britských rodin, které se nám staraly o stravu a měli jsme i příležitost si s nimi popovídat, což pro nás pro všechny bylo velice přínosné a měli jsme možnost hlouběji proniknout do „tradičně konzervativní“ anglické kultury.
Hned první den v pondělí jsme navštívili Londýn. Tam jsme se vydali na loď a pluli jsme po řece Temži směrem k Tower Bridge. Také jsme viděli nejvyšší mrakodrap ve Velké Británii The Shard (měří 310 m). Poté jsme navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussaud a v podvečer jsme se svezli na velikém kole London Eye, které měří 135 metrů a má kabely z plzeňské Škodovky. V Londýně jsme se též prošli kolem Westminsterského paláce, následně jsme se podívali i na Big Ben.
V úterý jsme jeli do města Portsmouth, kde jsme se podívali na loď HMS Victory. Následně jsme šli do HMS Warrior, kde jsme mohli prozkoumat celou loď. Bohužel jsme neměli možnost vidět dvě letadlové lodě, které v Portsmouthu kotví, protože několik hodin před naší návštěvou jely na plavbu.
Ve středu jsme navštívili pašerácké jeskyně v Hastingsu. Viděli jsme tam, jak a kam pašeráci ukrývali věci. Za to jim hrozila v nejhorším případě i poprava. Také jsme se podívali k slavným vápencovým útesům Seven Sisters a Beachy Head.
Celý týden jsme pak zakončili ve čtvrtek v Brightonu, kde jsme se nejdřív měli možnost prohlídky akvária mořského života. Také jsme se zde podívali i do nějakých obchodů.

Tento pobyt jsme si všichni užili a snad budeme mít příležitost jet do Anglie znovu.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem pedagogům, kteří na nás v Anglii dohlíželi, to jest panu učiteli Zdobinskému a paní učitelkám Pátkové a Barthelové a paní delegátce Věře, za to, že to s námi vydrželi a udělali nám krásný zážitkový týden.

Matyáš Kiesl, 8.C


Chystané akce

1. 9. 2022 Zahájení školního roku 2022/2023

8.00 - 8.45 hod v kmenových třídách

7. - 9. 9. 2022 Adaptační kurz 6. ročníku

Kemp Zelené údolí v Lovči u Mladějova, okres Jičín