MENU
25.11.2018

TK 30

V sobotu 8. prosince 2018 se uskuteční čtvrtý výlet turistického kroužku ve školním roce 2018/2019. „Adventní Praha:“ Národní muzeum, Václavské náměstí, Nové Město pražské, Staré Město pražské, Staroměstské náměstí s radnicí a Orlojem, Karlův most, Kampa a Čertovka a zpět.

 

            Na čtvrtém výletě se podíváme do předvánoční Prahy. Rádi bychom výlet zahájili v budově Národního muzea. Po prohlídce si projdeme centrum města – Nové a Staré Město pražské a dojdeme přes Karlův most na Kampu a Malostranské nábřeží. Při zpáteční cestě se zastavíme u rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, kolem Prašné brány a Obecního domu dojdeme k Jindřišské věži a na hlavní nádraží. Po prohlídce historické části hlavního nádraží přijdeme na 7. nástupiště a odjedeme zpět do Mladé Boleslavi.

Sraz: v 9:00 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si zpáteční jízdenku do stanice Praha – hlavní nádraží. Odjezd v 9.13 hod.

Návrat: v 18.46 hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné (vlak), vstupné do Národního muzea se do konce r. 2018 neplatí, případné občerstvení po cestě. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Upozornění průvodců: pozor na kapsáře ve vánoční Praze. Doporučujeme uložení peněz v náprsních peněženkách a pozornost věnujte i mobilním telefonům.

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

 

S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a p. Václava Vostalová

Chystané akce

Dílničky pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

17.2. až 22.2.2019 Lyžařský kurz

V neděli 17.2. odjíždí naši žáci na lyžařský kurz.

27.2.2019 Den otevřených dveří

Zveme všechny do naší školy. Škola bude pro Vás otevřena dopoledne i odpoledne.

5.3.2019 Pomáháme s kouzly - 5. dílnička pro předškoláky

Co se skrývá pod názvem v pořadí již 5. dílničky pro předškoláky?