MENU
23.02.2019

Učíme se jinak 2.část - Exkurze do Věznice Rýnovice

Žáci během dalšího projektového dne navštívili Věznici Rýnovice u Jablonce nad Nisou. Seznámili se zde s celkovou podobou vězeňského systému v ČR. Navštívili místa, kam se běžný člověk jen tak nepodívá - v první řadě museli všichni projít přísnými bezpečnostními opatřeními - procházeli detektorem kovu pod dohledem pracovníků vězeňské služby. Následně viděli běžné cely, ale i cely, do kterých jsou vězni umístěni za nevhodné chování během výkonu trestu. Prošli se s pracovníky areálem Věznice Rýnovice. Následně exkurze pokračovala neméně zajímavou besedou s vychovatelem rýnovické Věznice, ve které se žáci dozvěděli o průběhu výkonu trestu, o možných trestech, ale například i o tom, jak snadné je do věznice se dostat.

Exkurze se podařila a snad se podařil naplnit i preventivní program, jak se věznici nadobro vyhnout. Žáci pokládali pracovníkům vězeňské služby nápadité otázky související s výkonem trestu i s trestním řízením. Mnozí byli přísným vězeňským režimem překvapeni a zaskočeni. Nyní si tak ale mohou říci: "Seděl jsem ve věznici a snad už se sem nikdy nedostanu!"


Chystané akce

4.6.2019 - Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

V úterý 4.6. od 15.30 se bude konat třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Účast nutná.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor. 

25.5.2019 35.výlet Turistického kroužku

V sobotu 25. května 2019 se uskuteční další výlet turistického kroužku, kdy navštívíme Jablonecko a Jizerské hory. 

5.6.2019 školní výlet 8.A

Osmáci vyrazí na školní výlet do Nového Boru a Sloupu v Čechách. Čeká je cesta vlakem, uvidí Samuelovu jeskyni, vystoupají na rozhlednu Na Stráži a prohlédnou si Velkou a Malou cikánskou jeskyni.