MENU
14.03.2019

Učíme se jinak 2 - Vrcholový sport z pohledu mladého reportéra – Cesta na vrchol

Žáci se nejprve seznámili s obsahem dne a s mladoboleslavským zkušeným trenérem fotbalu Janem Javůrkem. Trenér jim formou hodinové přednášky, diskuze a ze zkušeností řekl něco o teorii sportovního tréninku. Po přednášce se zároveň žáci naučili měřit svoji klidovou tepovou frekvenci, vypočítat maximální TF a uvědomili si její pohyblivost v závislosti na výkonu.
Před svačinou následovalo měření a vážení žáků, počítání BMI a dle výsledku si žáci vyhodnotili, jestli jejich váha je v normě.
Poté žáci prošli řadou testování. Pomocí měření TF si žáci otestovali svoji zdatnost a pomocí fyzických testů si vyhodnotili své pohybové schopnosti.  Žáci měli za úkol zpracovat dva listy, vlastní kartu a list s hodnocením ostatních. Žáci tak měli možnost se mezi sebou vzájemně porovnat a zjistit průměrný výkon v jednotlivých disciplínách. Po zpracování výsledků, vyhodnocení a sebereflexi čekal na žáky aktivní odpočinek formou fotbalového tréninku pod vedením trenéra Javůrka.
Na závěr jsme projektový den společně vyhodnotili a žákům byl zadán úkol a sděleny potřebné informace pro jeho zpracování.

Akce se velice zdařila. Zaujalo nás, že žáci pracovali se zájmem i energií i během zpracování výsledků ostatních. Děkujeme také trenérovi Javůrkovi, který žákům věnoval svůj čas a zkušenosti.

                                                            Za kabinet Tv, Mgr. Jana Kyptová, Mgr. Rudolf Hofman


Chystané akce

2.9.2019 Začíná první školní týden

Prázdniny pomalu končí a škola se již na Vás těší. Jak to bude vypadat v prvním školním týdnu? Čtěte dále.