MENU
01.01.2019

výlet TK

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019. „Zimní přechod Baby a Dědka“ = Kosmonosy, vrchy Baba a Dědek, osada Brejlov, občerstvení Letadlo, Trenčín, Bakov nad Jizerou.

 

            Z Mladé Boleslavi přijedeme na autobusovou zastávku Kosmonosy – náměstí. Použijte bus MHD Mladá Boleslav nebo linkový bus Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště (viz prezentace a časy + místa odjezdů). Sraz pro všechny účastníky výletu bude na kosmonoském náměstí.

Odtud se vydáme k místní barokní památce Loretě. Je zajištěna prohlídka s RNDr. Petříčkem z Osvětové besedy Kosmonosy a dozvíte se o historii nejen Lorety, ale i městečka Kosmonosy. Po prohlídce Lorety se vydáme k Horním Stakorům a za dálničním mostem odbočíme k Podbabské hájovně a vydáme se vzhůru k Babě. Prohlídneme si unikátní zbytky kráterů sopek Baba a Dědek, ze kterých je výhled k Ještědu a Českému ráji. Následuje lesní procházka přes osadu Brejlov k motorestu Letadlo u dálnice D10. Po odpočinku a svačině projdeme obcí Trenčín do Bakova nad Jizerou. V městečku navštívíme Muzeum Bakovska a seznámíme se s tradičními výrobky z rákosu a orobince, které daly věhlas Bakovu v širokém okolí. Sladkou tečkou bude návštěva cukrárny. Zpáteční cesta do Mladé Boleslavi bude ze železniční stanice Bakov nad Jizerou - město.

Sraz: v 8.30 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Kosmonosy - náměstí. Odjezd v 8.50 hod. Ostatní zájemci se mohou dopravit samostatně MHD do Kosmonos - náměstí

Návrat: v 16.21hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní teplé oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné (bus a vlak) a vstup do kosmonoské Lorety a Muzea Bakovska, případné občerstvení po cestě a cukrárna. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

 

S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a p. Václava Vostalová

Příloha

Chystané akce

1.7. - 4.7.2019 Prázdninový provoz MŠ

Přijímáme děti z naší MŠ a MŠ Čtyřlístek na prázdninový provoz.

Kam jít v měsíci červnu?

Některé zajímavé akce pro žáky i rodiče, které nabízí naše město. 1. Dětský den, 2. Festival IQ play, 3. Metalové sympozium, 4. Olympijský běh

17.6.2019 Osmičky jdou na festival

Osmé třídy navštíví slavnostní zahájejí filmového festivalu.

18.6.2019 Jak vycvičit draka 3

Žáci prvních až třetích tříd uvidí v rámci filmového festivalu snímek Jak vycvičit draka 3.

18.6.2019 Učíme se jinak - poslední projektový den

Závěrečný projektový den čeká na žáky druhého stupně naší školy. 

18.6.2019 Obhajoba závěrečných prací deváťáků

Žáci deváté třídy ukončí celoroční projekt Učíme se jinak prezentací svých prací před vedením školy, svými vedoucími týmů a samozřejmě i před svými spolužáky.

Školní výlety 17.6. - 21.6.2019

V tomto týdnu čekají naše žáky poslední školní výlety. Budou to:

20.6.2019 Informativní schůzky rodičů a učitelů

Zveme všechny rodiče na další pravidelnou informativní schůzku, která proběhne ve čtvrtek 20.6.2019.

22.6.2019 - poslední výlet turistického kroužku

V sobotu 22. června 2019 se uskuteční poslední výlet turistického kroužku tohoto školního roku, kdy navštívíme Mělnicko. Téma: „Hurá na Kokořín:“ Kanina, hrad Kokořín, Kokořínský důl, Kaninský důl, zřícenina Nedamy, Sedlec, Mšeno.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor.