MENU
01.01.2019

výlet TK

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019. „Zimní přechod Baby a Dědka“ = Kosmonosy, vrchy Baba a Dědek, osada Brejlov, občerstvení Letadlo, Trenčín, Bakov nad Jizerou.

 

            Z Mladé Boleslavi přijedeme na autobusovou zastávku Kosmonosy – náměstí. Použijte bus MHD Mladá Boleslav nebo linkový bus Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště (viz prezentace a časy + místa odjezdů). Sraz pro všechny účastníky výletu bude na kosmonoském náměstí.

Odtud se vydáme k místní barokní památce Loretě. Je zajištěna prohlídka s RNDr. Petříčkem z Osvětové besedy Kosmonosy a dozvíte se o historii nejen Lorety, ale i městečka Kosmonosy. Po prohlídce Lorety se vydáme k Horním Stakorům a za dálničním mostem odbočíme k Podbabské hájovně a vydáme se vzhůru k Babě. Prohlídneme si unikátní zbytky kráterů sopek Baba a Dědek, ze kterých je výhled k Ještědu a Českému ráji. Následuje lesní procházka přes osadu Brejlov k motorestu Letadlo u dálnice D10. Po odpočinku a svačině projdeme obcí Trenčín do Bakova nad Jizerou. V městečku navštívíme Muzeum Bakovska a seznámíme se s tradičními výrobky z rákosu a orobince, které daly věhlas Bakovu v širokém okolí. Sladkou tečkou bude návštěva cukrárny. Zpáteční cesta do Mladé Boleslavi bude ze železniční stanice Bakov nad Jizerou - město.

Sraz: v 8.30 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Kosmonosy - náměstí. Odjezd v 8.50 hod. Ostatní zájemci se mohou dopravit samostatně MHD do Kosmonos - náměstí

Návrat: v 16.21hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní teplé oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné (bus a vlak) a vstup do kosmonoské Lorety a Muzea Bakovska, případné občerstvení po cestě a cukrárna. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

 

S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a p. Václava Vostalová

Příloha

Chystané akce

24.3.2019 Nový výlet turistického kroužku

V neděli 24. března 2019 se uskuteční druhý výlet turistického kroužku v novém roce 2019. Předjaří v Máchově kraji:“ Provodín, Jestřebí, betonové bunkry československého opevnění, Maršovický vrch, Braniborská jeskyně, Staré Splavy, Doksy.

25.3.2019 Dílničky v ISŠ Na Karmeli 8.A a 8.B

V lrámci volitelných předmětů Domácí nauky a Základy gastronomie navštíví naši žáci ISŠ Na karmeli, kde pro ně budou připraveny dílničky v oborech cukrář a pekař.

25.3.2018 Jaro v Zahradě DDM

Jarní procházka zahradou ekocentra DDM je připravena pro naše prvňáky.

27.3.2019 Turnaj v házené

Další turnaj v miniházené čeká na žáky prvního stupně.

28.3.2019 Noc s Andersenem

Přespávání ve škole s pohádkami H.CH. Andersena zažijí žáci přihlášených tříd z prvního stupně naší školy.

28.3.2019 MŠ Pampeliška u prvňáčků

Do prvních tříd zavítají předškoláci z MŠ Pampeliška.