MENU
15.12.2018

30. výlet TK: "Adventní Praha"

V sobotu 8. prosince 2018 jsme se vydali vlakem do předvánoční Prahy. Z pražského hlavního nádraží jsme se vydali k Národnímu muzeu, kde jsme vzdali dlouhou frontu ra raději šli přes Vinohrady a Žižkov k Žižkovské věži. Nádherné slunné počasí umožnilo daleký výhled po Praze a vidět bylo i k pohořím na severu Čech – Českému středohoří, Velkému a Malému Bezdězu, Jizerským horám a Krkonoším.

Dále následovala procházka přes Václavské náměstí po Novém Městě pražském, kdy jsme Národní třídou došli k Národnímu muzeu, mostu Legií, přes Střelecký ostrov na Malostranské nábřeží a ostrov Kampu. Kolem Čertovky jsme prošli ke Karlovu mostu a přešli na Staré Město pražské. Přeplněnéz historické centrum Prahy nás dovedlo až do svého centra na Staroměstské náměstí, kde jsme shlédli rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark.

Zpáteční cesta vedla Celetnou ulicí, kolem Prašné brány a Obecního domu k Jindřišské věži, kde jsme zakoupili potřebné turistické vizitky a doplnili razítka. Poté jsme se vydali kolem synagogy k hlavnímu nádraží a odjeli zpět do Mladé Boleslavi.

Průvodci Jan Trávnický a Vendulka Vostalová


Chystané akce

24.3.2019 Nový výlet turistického kroužku

V neděli 24. března 2019 se uskuteční druhý výlet turistického kroužku v novém roce 2019. Předjaří v Máchově kraji:“ Provodín, Jestřebí, betonové bunkry československého opevnění, Maršovický vrch, Braniborská jeskyně, Staré Splavy, Doksy.

25.3.2019 Dílničky v ISŠ Na Karmeli 8.A a 8.B

V lrámci volitelných předmětů Domácí nauky a Základy gastronomie navštíví naši žáci ISŠ Na karmeli, kde pro ně budou připraveny dílničky v oborech cukrář a pekař.

25.3.2018 Jaro v Zahradě DDM

Jarní procházka zahradou ekocentra DDM je připravena pro naše prvňáky.

27.3.2019 Turnaj v házené

Další turnaj v miniházené čeká na žáky prvního stupně.

28.3.2019 Noc s Andersenem

Přespávání ve škole s pohádkami H.CH. Andersena zažijí žáci přihlášených tříd z prvního stupně naší školy.

28.3.2019 MŠ Pampeliška u prvňáčků

Do prvních tříd zavítají předškoláci z MŠ Pampeliška.