MENU
15.12.2018

30. výlet TK: "Adventní Praha"

V sobotu 8. prosince 2018 jsme se vydali vlakem do předvánoční Prahy. Z pražského hlavního nádraží jsme se vydali k Národnímu muzeu, kde jsme vzdali dlouhou frontu ra raději šli přes Vinohrady a Žižkov k Žižkovské věži. Nádherné slunné počasí umožnilo daleký výhled po Praze a vidět bylo i k pohořím na severu Čech – Českému středohoří, Velkému a Malému Bezdězu, Jizerským horám a Krkonoším.

Dále následovala procházka přes Václavské náměstí po Novém Městě pražském, kdy jsme Národní třídou došli k Národnímu muzeu, mostu Legií, přes Střelecký ostrov na Malostranské nábřeží a ostrov Kampu. Kolem Čertovky jsme prošli ke Karlovu mostu a přešli na Staré Město pražské. Přeplněnéz historické centrum Prahy nás dovedlo až do svého centra na Staroměstské náměstí, kde jsme shlédli rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark.

Zpáteční cesta vedla Celetnou ulicí, kolem Prašné brány a Obecního domu k Jindřišské věži, kde jsme zakoupili potřebné turistické vizitky a doplnili razítka. Poté jsme se vydali kolem synagogy k hlavnímu nádraží a odjeli zpět do Mladé Boleslavi.

Průvodci Jan Trávnický a Vendulka Vostalová


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.