MENU
31.01.2019

31. výlet TK: „Zimní přechod Baby a Dědka“ – Kosmonosy, vrchy Baba a Dědek, Bakov nad Jizerou

V sobotu 19. ledna jsme se vydali na první výlet nového roku 2019. Tentokrát jsme se vypravili poznávat okolí Mladé Boleslavi. Setkání turistů začalo na kosmonoském náměstí a odtud jsme vykročili na první zastavení do Lorety. Kosmonoská Loreta patří k architektonickým perlám tohoto městečka – volně stojící zvonice, kaple sv. Martina a loretánská kaple Santa Casa. Zajímavou prohlídkou výletu byly barokní sochy kosmonoské rodiny Jelínků, které jsme měli možnost vidět v Loretě i v Bakově nad Jizerou.

Poté jsme vyšli směrem k Horním Stakorám a odbočili k třetihorním sopkám Baba a Dědek, které jsou zapsány jako přírodní rezervace. Dubohabrové lesy, zbytky kráterů Baby a Dědka a nádherný zimní výhled k Českému ráji, Jizerským horám a Krkonoším nás zcela uchvátily. Po prohlídce této zajímavé přírodní lokality a osady Brejlov jsme pokračovali k motorestu Letadlo u dálnice D10. Zde jsme posvačili a odpočinuli jsme si

Poslední zastávkou bylo Muzeum Bakovska v Bakově nad Jizerou, kde jsme shlédli dva zajímavé filmy – o zřícenině hradu a zámku Zvířetice a o zpracování orobince a rákosu v dobách minulých. Bakov nad Jizerou byl zejména na počátku 20. století znám orobincovou výrobou – tašky, klobouky, ozdoby, rohože, pantofle aj.

Sladkou tečkou byla cukrárna U Pavoučka na Mírovém náměstí, kde jsme poseděli a pojedli výborné dorty. Poté jsme se vydali k místní železniční zastávce a odjeli zpět do Mladé Boleslavi.

Mgr. Jan Trávnický

 


Chystané akce

1.7. - 4.7.2019 Prázdninový provoz MŠ

Přijímáme děti z naší MŠ a MŠ Čtyřlístek na prázdninový provoz.

Kam jít v měsíci červnu?

Některé zajímavé akce pro žáky i rodiče, které nabízí naše město. 1. Dětský den, 2. Festival IQ play, 3. Metalové sympozium, 4. Olympijský běh

17.6.2019 Osmičky jdou na festival

Osmé třídy navštíví slavnostní zahájejí filmového festivalu.

18.6.2019 Jak vycvičit draka 3

Žáci prvních až třetích tříd uvidí v rámci filmového festivalu snímek Jak vycvičit draka 3.

18.6.2019 Učíme se jinak - poslední projektový den

Závěrečný projektový den čeká na žáky druhého stupně naší školy. 

18.6.2019 Obhajoba závěrečných prací deváťáků

Žáci deváté třídy ukončí celoroční projekt Učíme se jinak prezentací svých prací před vedením školy, svými vedoucími týmů a samozřejmě i před svými spolužáky.

Školní výlety 17.6. - 21.6.2019

V tomto týdnu čekají naše žáky poslední školní výlety. Budou to:

20.6.2019 Informativní schůzky rodičů a učitelů

Zveme všechny rodiče na další pravidelnou informativní schůzku, která proběhne ve čtvrtek 20.6.2019.

22.6.2019 - poslední výlet turistického kroužku

V sobotu 22. června 2019 se uskuteční poslední výlet turistického kroužku tohoto školního roku, kdy navštívíme Mělnicko. Téma: „Hurá na Kokořín:“ Kanina, hrad Kokořín, Kokořínský důl, Kaninský důl, zřícenina Nedamy, Sedlec, Mšeno.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor.