MENU
20.05.2019

35. výlet TK

Vážení rodiče, žáci, kolegové učitelé a přátelé naší 8. ZŠ,

 

v sobotu 25. května 2019 se uskuteční další výlet turistického kroužku, kdy navštívíme Jablonecko a Jizerské hory. Téma: „Po rozhlednách Jizerských hor:“ Bedřichov, rozhledna Královka, Prezidentská chata, Hrabětice, Severák, rozhledna Slovanka, Janov nad Nisou.

 

            Z Mladé Boleslavi přijedeme do železniční stanice Rychnov u Jablonce, kde nasedneme na jabloneckou MHD a popojedeme do Bedřichova. Odtud se vydáme k místnímu infocentru a poté po turistické cestě k rozhledně Královce. Budeme procházet krásnou přírodou Jizerských hor, která je chráněna CHKO. Poté pokračujeme k Prezidentské chatě a přes Hrabětice k lyžařskému centru Severák. Nad Severákem navštívíme další rozhlednu Slovanka (vstup volný).  Zpáteční cesta výletu nás dovede do Janova nad Nisou, odkud pojedeme autobusem MHD zpět do nádraží do Rychnova. Zde nasedneme na vlak a přes Turnov se vrátíme do Mladé Boleslavi.

Sraz: v 8.15 hod. u čekárny a prodejny jízdenek ČD na nádraží Mladá Boleslav - město. Zakoupíme si jízdenku do stanice Rychnov u Jablonce nad Nisou. Odjezd v 8.29 hod. Návrat: v 17.29 hod. na nádraží Mladá Boleslav - město, kde bude i rozchod a převzetí dětí rodiči.

S sebou: svačina a pití na celý den, průkazka pojištěnce, sportovní oblečení, turistický deníček na vizitky (ti, kteří sbírají), peníze na jízdné - vlak a MHD Jablonec n. Nis. (dítě 10,- Kč/den, dospělý 40,- Kč/den) a vstup na rozhlednu Královka (dítě 30,- Kč, dospělý 40,- Kč), případné občerstvení po cestě. Samozřejmě dobrá nálada. Prvňáčci v doprovodu dospělé osoby, žáci bez doprovodu v dobrém zdravotním stavu :-).

Zájemci se jako obvykle hlásí p. uč. Trávnickému na email jan.travnicky@seznam.cz + nahlásí počet osob, kontaktní číslo mobilu na rodiče (kdyby se stalo cokoliv během výletu).

 

S pozdravem průvodci Mgr. Jan Trávnický a p. Václava Vostalová

Příloha

Chystané akce

4.6.2019 - Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

V úterý 4.6. od 15.30 se bude konat třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Účast nutná.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor. 

25.5.2019 35.výlet Turistického kroužku

V sobotu 25. května 2019 se uskuteční další výlet turistického kroužku, kdy navštívíme Jablonecko a Jizerské hory. 

5.6.2019 školní výlet 8.A

Osmáci vyrazí na školní výlet do Nového Boru a Sloupu v Čechách. Čeká je cesta vlakem, uvidí Samuelovu jeskyni, vystoupají na rozhlednu Na Stráži a prohlédnou si Velkou a Malou cikánskou jeskyni.