MENU
20.03.2018

Lyžařský výcvik

Od pondělí 12. 3. do pátku 16. 3. 2018 se uskutečnila tradiční sportovní akce – lyžařský výcvik pro žáky tříd 7. A a 7. B. Žáci sedmiček tentokrát vyrazili do horského centra Paseky nad Jizerou, které leží na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor v okrese Semily.

Sedmáci pod vedením učitelů Rudolfa Hofmana, Jany Kyptové a Jana Trávnického se seznámili s teorií základních lyžařských pohybových dovedností a všeobecnou lyžařskou průpravou, rozšířili si učivo zeměpisu a dějepisu o pohoří Krkonoše a osídlení podhorských oblastí Čech. Praktická výuka lyžování probíhala ve Skiareálu Paseky nad Jizerou na rozlehlých stráních s deseti kilometry upravených sjezdových tratí různé náročnosti.

Ubytování a stravování bylo zajištěno v horské chatě Na Perlíčku, lidově zvané Prdek. Odtud jsme každodenně vyjížděli na sjezdovku a zpět se opět vraceli přímo z jedné modré sjezdové tratě. Ve středu se konala i procházka na vrch Hvězda (959 m n. m.) na jednu z nejstarších rozhleden Krkonoš – Štěpánku.

Pro žáky byl připraven i kulturní program při společných večerech v podobě soutěží, zpívání za doprovodu kytary, pěvecké soutěže Superstar, vystoupení žáků a diskotéky.

Všichni si pobyt na horách a lyžařském výcviku užili a budou jistě na něj dlouho vzpomínat.

Mgr. Rudolf Hofman, Mgr. Jana Kyptová, Mgr. Jan Trávnický


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.