MENU
19.02.2020

Projekt "Učíme se jinak II." - 2. zážitkový den: Poznáváme přírodu Boleslavska - Hruboskalsko

Po návštěvě na Chlumu se tentokrát naše skupinka vypravila do skal a to konkrétně na Hruboskalsko. Abychom se co nejvíce naučili, poprosil jsem o služby pana Víta Preislera z ekologického centra Český ráj. Vlakem jsme se dopravili do Sedmihorek a pak 4 hodinky strávili v přírodě s poutavým a velmi názorným výkladem.
Dozvěděli jsme se, kde všude bylo moře, jak vzniklo vlastně celé skalní město, co to jsou voštiny a čím se vyznačuje inverzní rokle. V praxi jsme nejen viděli důsledky zvětrávání, ale byli jsme i poučeni, zda se schovávat v bouři pod skály či ne.
Objevili jsme noru jezevce, viděli sokola, pan Preisler nám ukázal korýše blešivce, který byl důkazem čistoty zdejší vody. Z Antonínova pramene jsme se sami napili. Mezi další zajímavosti patří místa, kde se natáčel film Jak dostat tatínka do polepšovny a pohádka Princ Bajaja. Navštívili jsme i hřbitov horolezců (na památku velkého neštěstí v Andách a bohužel i tragédií přímo v Českém ráji).
Přes špatné vyhlídky na počasí, jsme nakonec měli štěstí , dokonce nám vysvitlo i sluníčko a udělali spoustu zajímavých fotografií, například z Mariánské neo Kapelské vyhlídky. Ostatně jak pan průvodce zdůraznil, v sezóně zde proudí davy turistů a my byli ve skalách úplně sami. Někteří ze žáků byli v těchto krásných místech úplně poprvé.
Ondřej Pardubský a Simona Pardubská


Chystané akce

V příloze najdete rozvrh 2. stupně pro příští týden od 8.6. do 12.6.2020.

18.06.2020 Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat  ve čtvrtek 18.6.2020 od 15.30 v kmenových učebnách budoucích prvních tříd. Účast je velmi důležitá.