MENU
19.02.2020

Projekt "Učíme se jinak II." - 2. zážitkový den: Poznáváme přírodu Boleslavska - Hruboskalsko

Po návštěvě na Chlumu se tentokrát naše skupinka vypravila do skal a to konkrétně na Hruboskalsko. Abychom se co nejvíce naučili, poprosil jsem o služby pana Víta Preislera z ekologického centra Český ráj. Vlakem jsme se dopravili do Sedmihorek a pak 4 hodinky strávili v přírodě s poutavým a velmi názorným výkladem.
Dozvěděli jsme se, kde všude bylo moře, jak vzniklo vlastně celé skalní město, co to jsou voštiny a čím se vyznačuje inverzní rokle. V praxi jsme nejen viděli důsledky zvětrávání, ale byli jsme i poučeni, zda se schovávat v bouři pod skály či ne.
Objevili jsme noru jezevce, viděli sokola, pan Preisler nám ukázal korýše blešivce, který byl důkazem čistoty zdejší vody. Z Antonínova pramene jsme se sami napili. Mezi další zajímavosti patří místa, kde se natáčel film Jak dostat tatínka do polepšovny a pohádka Princ Bajaja. Navštívili jsme i hřbitov horolezců (na památku velkého neštěstí v Andách a bohužel i tragédií přímo v Českém ráji).
Přes špatné vyhlídky na počasí, jsme nakonec měli štěstí , dokonce nám vysvitlo i sluníčko a udělali spoustu zajímavých fotografií, například z Mariánské neo Kapelské vyhlídky. Ostatně jak pan průvodce zdůraznil, v sezóně zde proudí davy turistů a my byli ve skalách úplně sami. Někteří ze žáků byli v těchto krásných místech úplně poprvé.
Ondřej Pardubský a Simona Pardubská


Chystané akce

1. 9. 2022 Zahájení školního roku 2022/2023

8.00 - 8.45 hod v kmenových třídách

7. - 9. 9. 2022 Adaptační kurz 6. ročníku

Kemp Zelené údolí v Lovči u Mladějova, okres Jičín