MENU
23.02.2019

Učíme se jinak 2.část - Exkurze do Muzea gestapa

Exkurze za poznáním zvěrstev a nehumánního chování, které prováděli příslušníci gestapa na vězních během 2.sv. války za období Protektorátu Čechy a Morava.

Během exkurze se žáci podívali do míst, kde byli mučeni a týráni protektorátní vězni během jednoho z nejsmutnějších období našich dějin. Dostali se tak na místa, kde se za účelem té „správné“ výpovědi neváhalo ani skoncovat s lidským životem. Žáci viděli, v jakých podmínkách čekali vězni na výslechy; mohli se podívat na mučící nástroje používané k výslechům, ale také viděli i preciznost Němců, kteří byli připraveni opravdu na vše, a tak měli pro vězněné připraveny i rakve. V samotném závěru exkurze se žáci podívali i do tzv. „kina“, kde si zkusili vyzkoušet sedět nehybně pět minut na lavičce a jen nepřítomně sledovat zeď, což byla proslavená psychická metoda gestapa, jak působit na vězně.


Chystané akce

V příloze najdete rozvrh 2. stupně pro příští týden od 8.6. do 12.6.2020.

18.06.2020 Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat  ve čtvrtek 18.6.2020 od 15.30 v kmenových učebnách budoucích prvních tříd. Účast je velmi důležitá.