MENU
23.02.2019

Učíme se jinak 2.část - Exkurze do Muzea gestapa

Exkurze za poznáním zvěrstev a nehumánního chování, které prováděli příslušníci gestapa na vězních během 2.sv. války za období Protektorátu Čechy a Morava.

Během exkurze se žáci podívali do míst, kde byli mučeni a týráni protektorátní vězni během jednoho z nejsmutnějších období našich dějin. Dostali se tak na místa, kde se za účelem té „správné“ výpovědi neváhalo ani skoncovat s lidským životem. Žáci viděli, v jakých podmínkách čekali vězni na výslechy; mohli se podívat na mučící nástroje používané k výslechům, ale také viděli i preciznost Němců, kteří byli připraveni opravdu na vše, a tak měli pro vězněné připraveny i rakve. V samotném závěru exkurze se žáci podívali i do tzv. „kina“, kde si zkusili vyzkoušet sedět nehybně pět minut na lavičce a jen nepřítomně sledovat zeď, což byla proslavená psychická metoda gestapa, jak působit na vězně.


Chystané akce

24.3.2019 Nový výlet turistického kroužku

V neděli 24. března 2019 se uskuteční druhý výlet turistického kroužku v novém roce 2019. Předjaří v Máchově kraji:“ Provodín, Jestřebí, betonové bunkry československého opevnění, Maršovický vrch, Braniborská jeskyně, Staré Splavy, Doksy.

25.3.2019 Dílničky v ISŠ Na Karmeli 8.A a 8.B

V lrámci volitelných předmětů Domácí nauky a Základy gastronomie navštíví naši žáci ISŠ Na karmeli, kde pro ně budou připraveny dílničky v oborech cukrář a pekař.

25.3.2018 Jaro v Zahradě DDM

Jarní procházka zahradou ekocentra DDM je připravena pro naše prvňáky.

27.3.2019 Turnaj v házené

Další turnaj v miniházené čeká na žáky prvního stupně.

28.3.2019 Noc s Andersenem

Přespávání ve škole s pohádkami H.CH. Andersena zažijí žáci přihlášených tříd z prvního stupně naší školy.

28.3.2019 MŠ Pampeliška u prvňáčků

Do prvních tříd zavítají předškoláci z MŠ Pampeliška.