MENU
23.02.2019

Učíme se jinak 2.část - Exkurze do Muzea gestapa

Exkurze za poznáním zvěrstev a nehumánního chování, které prováděli příslušníci gestapa na vězních během 2.sv. války za období Protektorátu Čechy a Morava.

Během exkurze se žáci podívali do míst, kde byli mučeni a týráni protektorátní vězni během jednoho z nejsmutnějších období našich dějin. Dostali se tak na místa, kde se za účelem té „správné“ výpovědi neváhalo ani skoncovat s lidským životem. Žáci viděli, v jakých podmínkách čekali vězni na výslechy; mohli se podívat na mučící nástroje používané k výslechům, ale také viděli i preciznost Němců, kteří byli připraveni opravdu na vše, a tak měli pro vězněné připraveny i rakve. V samotném závěru exkurze se žáci podívali i do tzv. „kina“, kde si zkusili vyzkoušet sedět nehybně pět minut na lavičce a jen nepřítomně sledovat zeď, což byla proslavená psychická metoda gestapa, jak působit na vězně.


Chystané akce

4.6.2019 - Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

V úterý 4.6. od 15.30 se bude konat třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Účast nutná.

8.7. Sportovní příměstský tábor na naší škole

Kluky a holky, kteří rádi sportují a o prázdninách se nechtějí nudit, zveme na sportovní příměstský tábor. 

25.5.2019 35.výlet Turistického kroužku

V sobotu 25. května 2019 se uskuteční další výlet turistického kroužku, kdy navštívíme Jablonecko a Jizerské hory. 

5.6.2019 školní výlet 8.A

Osmáci vyrazí na školní výlet do Nového Boru a Sloupu v Čechách. Čeká je cesta vlakem, uvidí Samuelovu jeskyni, vystoupají na rozhlednu Na Stráži a prohlédnou si Velkou a Malou cikánskou jeskyni.