MENU
21.09.2017

Výlet do Sobotky a na Humprecht - neděle 17. září 2017

Malí i velcí turisté z 8. ZŠ Mladá Boleslav zahájili 3. ročník fungování turistického kroužku na škole. Tento 16. výlet byl směřován do nedalekého městečka Sobotka v jičínském okrese.

Sobotka je také nazývána jako "Jižní brána do Českého ráje." Prvního výletu v tomto školním roce se zúčastnilo celkem 44 zájemců o turistiku a poznávání krás rodného kraje. Navštívili jsme nejprve předměstí Sobotky, kde je k vidění zachovalá lidová architektura z 18. a první poloviny 19. století. Poté jsme se vydali přes náměstí k dominantě městečka pozdně gotickému chrámu sv. Máří Magdaleny. Cestou jsme se dozvěděli i o významných obyvatelích a rodácích Sobotky - básníci Fráňa Šrámek a Václav Šolc, spisovatel Karel Václav Rais. Prvním zastavením byl nádherný dřevěný Šolcův statek, kde se nachází soukromá galerie. Po statku jsme byli provedeni a seznámili se s historií od současného majitele RNDr. Jana Samšiňáka.

Následovala cesta k loveckému zámečku Humprechtu, který nechal vystavět šlechtic Humprecht Jan Černín z Chudenic a pojmenoval ho jednoduše po sobě. Samo sebou jsme se museli zastavit alespoň na chvíli v místní vyhlášené cukrárně na náměstí. Po prohlídce Humprechtu pokračoval výlet do nedaleké vesnice Vesec. Vesec je díky roubeným statkům a chalupám od roku 1995 prohlášen památkovou rezervací. Je znám především díky filmařům - např. Jak dostat tatínka do polepšovny s nezapomenutelným Tomášem Holým a Františkem Němcem.

Zpáteční cesta byla vedena přes obce Nepřívěc a Libošovice, odkud jsme i odjeli autobusem na nádraží Dolní Bousov a poté přestoupili na vlak do Mladé Boleslavi.

Po celý výlet nám přálo počasí a byla zde skvělá atmosféra jako vždy.

Průvodci Jan Trávnický a Soňa Müllerová


Chystané akce

19.1.2019 Zimní přechod Baby a Dědka

V sobotu 19. ledna 2019 se uskuteční první výlet turistického kroužku v novém roce 2019 pod názvem Zimní přechod Baby a Dědka.

21.1. a 23.1.2019 Návštěva v knihovně

Pravidelné návštěvy žáků pátých tříd v knihonvě jsou v našem městě již tradicí. 

29.01.2019 - Dílnička pro předškoláky

Naše škola již tradičně pořádá pro předškoláky dílničky s názvem ŠKOLA JE KAMARÁD.

 

29.1.2019 Projektový den Učíme se jinak

V úterý 29. ledna proběhne druhý zážitkový den určený pro žáky druhého stupně.