MENU
13.01.2024

Čtenář měsíce – listopad a prosinec

V měsících listopadu a prosinci proběhlo druhé a třetí kolo celoroční soutěže s názvem Čtenář měsíce, kterou si pro žáky připravila školní knihovna 8. ZŠ.

Pravidla soutěže jsou velmi jednoduchá. Každý žák, který si půjčí knihu ze školní knihovny, může při jejím vrácení vyplnit kraťoučký dotazníček, který ověří, zda knihu opravdu přečetl. Pokud tak učiní, je automaticky zařazen do soutěže o nejlepšího čtenáře.

Zejména v měsíci listopadu došlo k velkému nárůstu čtenářů, což nás velmi těší. Za poslední dva měsíce proto bylo opět vyhodnoceno hned několik žáků, kteří za odměnu dostali unikátní medaili 8. ZŠ, a to buď bronzovou, stříbrnou nebo zlatou – dle počtu přečtených knih.

Nejlepšími čtenáři za měsíc listopad se stali Eliška z 2.B, Mikuláš a Tomáš z 2.C a Anastasia ze 6.B. Jelikož byl boj o druhé místo v měsíci listopadu nesmírně vyrovnaný, nebylo tentokrát udělováno místo třetí, ale o to více žáků se umístilo na stříbrných pozicích. Stříbrnými medailisty za měsíc listopad se proto stali Viola a Simona z 1.A, Marina a Alex z 2.C, Nikol ze 3.A, Eva, Marie, Alex, Oleksandra, Honza, Aneta a Dominika ze 3.B, Jirka, Veronika a Marek ze 4.A a Eliška ze 6.C

V prosinci byly již znovu obsazeny celé stupně vítězů, kdy se zlatým medailistou za daný měsíc stal Mikuláš z 2.C, následovaný stříbrnou medailistkou Klaudií ze 6.A. Na pomyslném bronzovém stupínku se umístila trojice žáků – Viola z 1.A, Nela z 2.C a Nikol ze 3.A.

Všem vyznamenaným čtenářům samozřejmě moc gratulujeme a věříme, že čtení zachovají přízeň i nadále a že se jejich řady budou stále rozrůstat.

https://www.instagram.com/osmickazsmb/
https://www.facebook.com/profile.php?id=61551321321142


Chystané akce

15. 5. 2024 Vlastivědná exkurze do Přerova nad Labem a Poděbrad: třídy 4.A a 4.B

Návštěva Polabského národopisného skanzenu Přerov nad Labem a lázeňského města Poděbrady v okrese Nymburk.

18. 5. 2024 Výlet turistického kroužku - 68. výlet

„Výlet za Kumburskou meluzínou“ = Syřenov, Kumburk, Bradlec, Klepanda, Žďár u Kumburku, Smíta, Ploužnice, Žižkov, Lomnice nad Popelkou.

20. 5. 2024 Dějepisná exkurze do Terezína: 9. ročník

Památník Terezín, rozšiřující učivo dějepisu o válkách o dědictví rakouské, událostech 2. světové války a holocaustu.

od 21. 5. 2024 Etické dílny pro 4. a 5. ročník

Zážitkový stmelovací program pro třídy 1. stupně "Mise tajemný ostrov."

21. 5. 2024 Finále turnaje v basketbale 3. ročníků: 3.B

Rozšířená výuka tělesné výchovy - trenér M. Chodanič, postup ze školního kola.

22. 5. 2024 Krajské kolo v basketbale: chlapci 8. a 9. ročník

Vítězství našeho týmu v okresním kole a postup do krajského kola v Nymburce.

27. 5. 2024 Slavnostní pasování na rytíře řádu čtenářů

Městská knihovna Mladá Boleslav v budově 9. ZŠ a MŠ