MENU
04.11.2023

Den plný kostýmů, aneb Halloween na 8.ZŠ

Ve středu 01.11. se na naší škole uskutečnil speciální halloweenský den. Samotný Halloween se po celém světě slaví už v podvečer 31.10. a jako svátek se stává čím dál více oblíbeným. Jeho historie sahá až do keltských dob, nicméně v současnosti je svátek spojen zejména s nošením kostýmů a dekorováním dýní.

Nejinak tomu bylo i na naší škole, kde ve středu proběhla velká soutěž kostýmů. Žáci měli možnost dorazit do školy v jakékoli halloweenské masce, přičemž kreativitě se meze nekladly.

Někteří zvolili decentní halloweenský make-up, jiní popustili uzdu své fantazii a vyparádili se rovnou do celých kostýmů. Nutno podotknout, že některé výtvory byly opravdu zdařilé a naháněly hrůzu.

Aby práce žáků s kostýmy nepřišla vniveč, zvolili si nejprve během první vyučovací hodiny 3 nejlepší kostýmy ze své třídy, které následně postoupily do školního finále.

Finále proběhlo třetí, respektive čtvrtou vyučovací hodinu v tělocvičně a bylo rozděleno zvlášť na 1. a 2. stupeň. Hlasování o nejlepší masky probíhalo vždy prostřednictvím zástupců školního parlamentu, kteří volili nejprve vítěznou masku z každé třídy a následně i celkové vítěze pro 1. a 2. stupeň.

Všem žákům, kteří se do akce zapojili a dali si práci s přípravou masky či dekorováním třídy, moc děkujeme a budeme se těšit opět příští rok.

Fotografie z halloweenského dne naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích:
https://www.instagram.com/osmickazsmb/
https://www.facebook.com/profile.php?id=61551321321142


Chystané akce

Od 27. 11. 2023 zahájena výuka basketbalu: 3. a 4. ročník

Program hodin tělesné výchovy s výukou basketbalu. Garant: TJ Škoda Auto Mladá Boleslav, patron Michal Chodanič.

od 4. 12. 2023 vzdělávací program "Zhubneš, přežiješ"

výchovně vzdělávací program zaměřený na zdravou výživu a prevenci obezity

5. 12. 2023 Mikulášská nadílka pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ

tradiční akce během adventu na naší škole

5. 12. 2023 Adventní zájezd do Drážďan

Objevte tak trochu jiné vánoční trhy v saské metropoli na Labi, kde Vás pohltí atmosféra dávno minulá, provázená postavou kurfiřta Augusta Silného a grófky Cosel. 

16. 12. 2023 Výlet turistického kroužku

63. výlet: „Putování za K. H. Máchou do adventních Litoměřic“ - královské město Litoměřice, Památník Karla Hynka Máchy, adventní trh.