MENU
13.05.2024

Exkurze do botanické zahrady v Praze

Jako každý rok, se i letos konal ke konci školního roku výlet za odměnu pro nejlepší žáky na druhém stupni. Účastnit se ho mohli ti žáci, kteří během školního roku nasbírali nejvíce bodů ze všech předmětů za svou píli a aktivitu.

Tentokráte skupinka našich nejlepších žáků vyrazila pod vedením pana učitele Pardubského za tropickými motýly do skleníku Fata Morgána v pražské botanické zahradě v Tróji.

Žáci se tak ocitli v pravém tropickém pralesu, ve kterém se líhli z kukel tropičtí motýli mnoha druhů, např. babočky, otakárci, morpho a další. Některé motýly se žákům podařilo vyfotit opravdu zblízka. Celou exkurzi navíc pěkně doplňoval zajímavý výklad průvodkyně a názorné informační tabule.

Během návštěvy skleníku se skupinka na chvíli ocitla dokonce i ve vodním světě, kde kolem žáků pluly krásné skaláry a mimo jiné zahlédli i super jedovatého čtverzubce, aneb rybu Fugu.

Po celou dobu exkurze panovala ve skupince dobrá nálada a nově načerpané znalosti bezesporu obohatily žáky nejenom do hodin přírodopisu, ale také zeměpisu.

Fotografie z exkurze naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích: https://www.instagram.com/osmickazsmb/


Chystané akce

od 21. 5. 2024 Etické dílny pro 4. a 5. ročník

Zážitkový stmelovací program pro třídy 1. stupně "Mise tajemný ostrov."

10. - 12. 6. 2024 Sportovní kurz 8. a 9. ročníku

Hotel Skála, Malá Skála, okres Jablonec nad Nisou

16. 6. 2024 Výlet turistického kroužku

„Putování za počátky českého státu“ = Praha – hlavní město, Vyšehrad, Slavín, přilehlé okolí.