MENU
27.10.2023

Jubilejní 60. výlet turistického kroužku

V sobotu 16. září 2023 byl zahájen 9. ročník fungování turistického kroužku. Jubilejní 60. výlet měl trasu s názvem „Putování po Českém ráji a vrchu Mužský“. Její celková délka byla 11,5 km a vedla skrze tyto lokality: Zakopaná, Černá louže, Krásná vyhlídka, Mužský, Studený průchod, Drábské světničky, Klamorna, Dneboh, Olšina, a Březina.

Účastníci výletu dorazili autobusem do stanice Zakopaná pod Příhrazskými skalami v CHKO Český ráj. Po výšlapu na Krásnou vyhlídku se občerstvili ve zdejší restauraci a bufetu a děti si mohly prohlédnout místní zookoutek.

Poté následoval výstup na vrch Mužský, odkud byl nádherný výhled do okolní krajiny. Následně trasa výletu pokračovala kolem skalních vyhlídek ke Studenému průchodu, zřícenině skalního hradu Drábské světničky (omezená prohlídka z důvodu rekonstrukce), hradiště z doby železné – Klamornu a další.

Zpáteční cesta byla vedena přes vesnice Dneboh a Olšina do Březiny, odkud následoval odjezd zpět do Mladé Boleslavi. Hladkému průběhu celého výletu napomáhalo i velmi pěkné počasí, které skupinku provázelo během celého dne a díky kterému si všichni účastníci akci velmi užili.

Fotografie z akce naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích:
https://www.instagram.com/osmickazsmb/
https://www.facebook.com/profile.php?id=61551321321142


Chystané akce

Od 27. 11. 2023 zahájena výuka basketbalu: 3. a 4. ročník

Program hodin tělesné výchovy s výukou basketbalu. Garant: TJ Škoda Auto Mladá Boleslav, patron Michal Chodanič.

od 4. 12. 2023 vzdělávací program "Zhubneš, přežiješ"

výchovně vzdělávací program zaměřený na zdravou výživu a prevenci obezity

5. 12. 2023 Mikulášská nadílka pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ

tradiční akce během adventu na naší škole

5. 12. 2023 Adventní zájezd do Drážďan

Objevte tak trochu jiné vánoční trhy v saské metropoli na Labi, kde Vás pohltí atmosféra dávno minulá, provázená postavou kurfiřta Augusta Silného a grófky Cosel. 

16. 12. 2023 Výlet turistického kroužku

63. výlet: „Putování za K. H. Máchou do adventních Litoměřic“ - královské město Litoměřice, Památník Karla Hynka Máchy, adventní trh.