MENU
18.01.2024

Lyžařský kurz žáků 7.- 9. ročníku

V prvním týdnu nového roku (2.1. - 7.1.2024) vyrazili žáci 2. stupně na lyžařský kurz do Horské chaty Kazdice v areálu Na Perlíčku v Pasekách nad Jizerou. Navzdory nedostatku sněhu v některých jiných lyžařských střediscích, při příjezdu na místo nasněžilo, a tak žáci hned po obědě vyrazili na kopec k rozježdění a rozdělení do skupin. V následujících dnech sice byla teplota stále nad nulou, nicméně lyžování bylo možné na blízké sjezdovce.

Všech 42 zúčastněných žáků se mohlo zdokonalovat v nácviku pokročilých i začátečnických lyžařských technik při pohybu na čerstvém vzduchu. Sešla se bezvadná parta dětí i lektorů, probíhalo vzájemné učení a socializační aktivity. Večer probíhaly besedy a přednášky na téma carvingové lyžování, zásady chování na sjezdovce, první pomoc, pohraniční pohoří Jizerské hory a Krkonoše aj. Každý večer si také připravila vždy jedna skupina žáků program pro všechny s cílem pobavit ostatní.

Ve čtvrtek odpoledne navíc všechny skupinky vyrazily také na menší výlet, aby žáci poznali blízké okolí Pasek. Vydali se proto pod vedením Mgr. Trávnického po žluté turistické stezce k rozhledně Štěpánka na hranici CHKO Jizerské hory a KRNAP.

Poslední den před odjezdem žáky čekal společný závod ve sjezdu na modré sjezdovce nad Hermínou. Zvládli ho úspěšně všichni lyžaři a nikdo ani nespadl. Šest dní na horách uteklo jako voda a všichni si lyžák jistě užili. Tečkou za vydařeným programem byla večerní soutěž deváťáků "Na lovu", která byla úžasná a všechny pobavila.

V neděli dorazili žáci zpět domů do Mladé Boleslavi k převzetí ze strany rodičů. Velkým úspěchem lyžáku byla naprostá absence úrazů a my věříme, že všichni zúčastnění si z lyžařského kurzu odvážejí nejen nové znalosti a dovednosti ohledně lyžování, ale také spoustu zážitků.

Fotografie z lyžařského kurzu naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích:
https://www.instagram.com/osmickazsmb/


Chystané akce

15. 5. 2024 Vlastivědná exkurze do Přerova nad Labem a Poděbrad: třídy 4.A a 4.B

Návštěva Polabského národopisného skanzenu Přerov nad Labem a lázeňského města Poděbrady v okrese Nymburk.

18. 5. 2024 Výlet turistického kroužku - 68. výlet

„Výlet za Kumburskou meluzínou“ = Syřenov, Kumburk, Bradlec, Klepanda, Žďár u Kumburku, Smíta, Ploužnice, Žižkov, Lomnice nad Popelkou.

20. 5. 2024 Dějepisná exkurze do Terezína: 9. ročník

Památník Terezín, rozšiřující učivo dějepisu o válkách o dědictví rakouské, událostech 2. světové války a holocaustu.

od 21. 5. 2024 Etické dílny pro 4. a 5. ročník

Zážitkový stmelovací program pro třídy 1. stupně "Mise tajemný ostrov."

21. 5. 2024 Finále turnaje v basketbale 3. ročníků: 3.B

Rozšířená výuka tělesné výchovy - trenér M. Chodanič, postup ze školního kola.

22. 5. 2024 Krajské kolo v basketbale: chlapci 8. a 9. ročník

Vítězství našeho týmu v okresním kole a postup do krajského kola v Nymburce.

27. 5. 2024 Slavnostní pasování na rytíře řádu čtenářů

Městská knihovna Mladá Boleslav v budově 9. ZŠ a MŠ