MENU
09.11.2023

Školní knihovna v novém kabátu

Žáci 1. i 2. stupně absolvovali v průběhu měsíce října ve školní knihovně přednášku s názvem „Seznámení s knihovnou“, kterou pro ně připravili naši deváťáci pod vedením paní učitelky Slabé. Přednáška měla za cíl vzbudit v dětech zájem o čtení, které do značné míry může přispět k jejich studijnímu i osobnímu rozvoji.

V průběhu přednášky se žáci seznámili s chodem knihovny, vyzkoušeli si vyhledávání knih a pomocí myšlenkových map plynule přešli ke křížovkám, soutěžím a kvízům, které si pro ně deváťáci připravili. Seznámili se také s možností rezervace knih z pohodlí domova. Žáci odcházeli z knihovny spokojeni a mnoho z nich si s sebou hned odneslo nějakou knížku, aby si doma mohli číst.

Díky aktivnímu přístupu zmiňovaných deváťáků se podařilo dát školní knihovně během několika málo dní nový kabát. V tomto školním roce se tak aktivity knihovny opět rozjíždí na plné obrátky a pro žáky jsou připravené kupříkladu soutěže o drobné dárky či celoroční soutěž o nejlepšího čtenáře.

Fotografie z akce naleznete v galerii níže nebo na našich sociálních sítích:
https://www.instagram.com/osmickazsmb/

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551321321142


Chystané akce

Od 27. 11. 2023 zahájena výuka basketbalu: 3. a 4. ročník

Program hodin tělesné výchovy s výukou basketbalu. Garant: TJ Škoda Auto Mladá Boleslav, patron Michal Chodanič.

od 4. 12. 2023 vzdělávací program "Zhubneš, přežiješ"

výchovně vzdělávací program zaměřený na zdravou výživu a prevenci obezity

5. 12. 2023 Mikulášská nadílka pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ

tradiční akce během adventu na naší škole

5. 12. 2023 Adventní zájezd do Drážďan

Objevte tak trochu jiné vánoční trhy v saské metropoli na Labi, kde Vás pohltí atmosféra dávno minulá, provázená postavou kurfiřta Augusta Silného a grófky Cosel. 

16. 12. 2023 Výlet turistického kroužku

63. výlet: „Putování za K. H. Máchou do adventních Litoměřic“ - královské město Litoměřice, Památník Karla Hynka Máchy, adventní trh.